Автор Тема: Квалитетот на воздухот во Скопје  (Прочитано 239293 пати)

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6493
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4215 на: Септември 07, 2019, 00:13:41 am »
Летаат изгорени партали кај мене у маало. Падна едно поголемо парче, се гледа дека е изгорен лист. Само на СЦГ има пожар или и на друго место?
Јак е пожарот.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Не е ич подметнат, малку неправилно е направен обрачот ама да не им замериме на шочовите.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5287

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5287
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4217 на: Октомври 26, 2019, 18:12:26 pm »
Cel den e skopjevo vo sivilo I smrad...

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6825
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4218 на: Октомври 26, 2019, 23:34:45 pm »
Od Vodno mnogu poslikovito se gledashe. Tek ce da nam bude zao

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16951
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4219 на: Октомври 27, 2019, 15:34:12 pm »
Годинава чадот некако кисел е.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6825
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4220 на: Октомври 29, 2019, 14:24:02 pm »
za turshijata da se pogodi

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7522
 • Пичлеме
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4221 на: Октомври 29, 2019, 20:08:00 pm »
На +26 чурат ќумбината, мамата ни ја ебаа. не се науче народ да не пали ќумбе на висока температура, не иструја не запусте... се шалам :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4222 на: Октомври 29, 2019, 20:49:23 pm »
Стара поговорка вели: „Лето да е, огинче да има...“ затоа и на 26 и на 30 си горат пампурчиња.. :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4164
 • хаУс мајстор
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4223 на: Октомври 29, 2019, 21:02:41 pm »
Море ајваров со зденка како иде...
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7522
 • Пичлеме
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4224 на: Октомври 29, 2019, 21:20:56 pm »
Ајвар ПМ10 2.0

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6012
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4225 на: Октомври 29, 2019, 23:36:57 pm »
I porqno praEle ajvar, pa ne bilo zacadeno, ajvarot ne go izmIslija sega...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4226 на: Октомври 30, 2019, 07:13:29 am »
Охо, не да било зачадено и порано... можда и многу повеќе од сега, само сега мерат, и имаат интернети за лања јадење.. тоа е разликата. Имало денови кога моите ми викале „не мора денес да искачаш, види какво е гадно надвор...“ Смогови скопски пред 35-40 години постоеа и тоа јас само што памтам, а има луѓе што и повеќе памтат.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2916
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4227 на: Октомври 30, 2019, 07:36:43 am »
Не знам кој пали шпорет на 25 степени, ама можи тој шо пали изгледа го гори ланскиот гареж, на повисоки вртежи го држи.


Отсутен aronmacedon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 154
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4228 на: Октомври 30, 2019, 07:39:07 am »
Охо, не да било зачадено и порано... можда и многу повеќе од сега, само сега мерат, и имаат интернети за лања јадење.. тоа е разликата. Имало денови кога моите ми викале „не мора денес да искачаш, види какво е гадно надвор...“ Смогови скопски пред 35-40 години постоеа и тоа јас само што памтам, а има луѓе што и повеќе памтат.
Ама од кај да знаат/еме ние што се доселивме пред 5-10 години како било „понапред“. Инаку потполно иста ситуација беше и со земјотресот/ите.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4325
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4229 на: Октомври 30, 2019, 07:51:16 am »
Не е финтата дека уште е 25 степени, сепак еве го Ноември месец дојде и самата структура на воздухот е различна, особено што веќе денот е пократок и повеќе часови е поладно времето и самото тоа придонесува загаденот воздух да остане во котлината.