Автор Тема: Formula 1 - Season 2020  (Прочитано 6517 пати)

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #75 на: Мај 15, 2020, 08:19:23 am »
Ферари ќе заштеди 40милиони на Фетел, јас уште годинава ќе го избркав, Саинц сигурно ќе постигни слични резултати. Него му останува во Мерцедес само да оди или дома.

А во Рено конечно ќе можат Грожан да го земат во 2021-ва, и да пропаднат уште толку.

Не е толку едноставна, прво Ферари имаат пари и тие 40 милиони не им се којзнае што, второ кога се развива болид, потребно е искусен возач како Ветел.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 974
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #76 на: Мај 15, 2020, 12:34:31 pm »
Ako od 2021 stvarno gi ogranicat na 145 mil. dolari po sezona, ke ima poveke nadez za pomalite timovi pogotovo McLaren.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2302
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #77 на: Мај 15, 2020, 20:18:05 pm »
Што направил толку Ветел да ги заслужи тие 40 милиони? Саинц сигурно ќе вози подобро од него ако не друго со помалку излизгувања  и грешки од Ветел.
Само не сум сигурен дека ќе се задоволи Саинц како втор возач. А ферари очигледно бараат човек како Ботас. Идеален втор возач.  Сигурен сум дека баш тоа ќе го очекуваат од Саинц

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38163
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #78 на: Мај 15, 2020, 20:39:27 pm »
Што направил толку Ветел да ги заслужи тие 40 милиони?
Беше четирикратен шампион. Мислам во тоа време кога го земаа ферари, беше со најмногу титули од активните возачи.

Цитат
Саинц сигурно ќе вози подобро од него ако не друго со помалку излизгувања  и грешки од Ветел.
Полека.. притисокот е многу поголем во тим кој претендира за прво место... Ќе го видиме и Саинц, сепак мислам дека ќе е он вториот во тимот.

Цитат
Само не сум сигурен дека ќе се задоволи Саинц како втор возач. А ферари очигледно бараат човек како Ботас. Идеален втор возач.  Сигурен сум дека баш тоа ќе го очекуваат од Саинц
Нема да му биде лошо на Саинц.  Сигурно не е наивен па да го „прелажале“ ферари со понудата.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3870
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #79 на: Мај 15, 2020, 21:15:43 pm »
Што направил толку Ветел да ги заслужи тие 40 милиони? Саинц сигурно ќе вози подобро од него ако не друго со помалку излизгувања  и грешки од Ветел.
Само не сум сигурен дека ќе се задоволи Саинц како втор возач. А ферари очигледно бараат човек како Ботас. Идеален втор возач.  Сигурен сум дека баш тоа ќе го очекуваат од Саинц
Мене да ми дадат 40 милиони, дупло повеќе пати ќе се излизгувам од Фетел ;D

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2274
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #80 на: Мај 16, 2020, 21:44:24 pm »
2012 European GP. Одлична трка со одличен подиум. Алонсо, Кими и Шумахер, меѓу нив 10 титули, 144 победи и 108 пол позиции.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2302
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #81 на: Мај 19, 2020, 22:26:19 pm »
Нема да му биде лошо на Саинц.  Сигурно не е наивен па да го „прелажале“ ферари со понудата.

Ако размислам подобро, во право си. Свесен е Саинц за ситуацијата, ама па не битно прв втор возач, секој сака да вози во ферари :)

За Фетел исто ко и во секој спорт. Може давал голови како луд а во друг тим игра како со 2 леви нозе. Плата горе доле исти милионски суми. Не го негирам успехот во ред бул, ама во последно време не беше во форма ако може така да кажам :)
Дали е оправдана платата, поарно не почнуваме :)
Сега само ме интересира што понатаму за Фетел.. Вилијамс мош!?😂😁

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4589
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #82 на: Мај 20, 2020, 07:10:42 am »
Оваа недела ќе има е-формула на Монако стазата, ќе биде интересно. Јас обично гледам на каналот на Леклерк зошто на каналот на Ф1 ептен влагаат у филм и е досадно. Сигурно ќе возат Леклерк, Албон, Расел, Џованаци, Латифи и Норис.

Креирајте акаунт на https://www.twitch.tv/charlesleclerc и тоа е тоа.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7177
 • и сега?

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2302
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #84 на: Мај 26, 2020, 19:11:56 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #85 на: Јуни 01, 2020, 08:33:19 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 974
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #86 на: Јуни 01, 2020, 15:51:00 pm »
Ke se trkame na 5ti Juli?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4499
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #87 на: Јуни 01, 2020, 22:50:43 pm »
Дај боже, редно е  :) Одвај чекам да јадат попара Мекларен од Рено, за Ред Бул рано е, кон средината на сезоната можи  :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3176
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #88 на: Јуни 02, 2020, 07:34:14 am »
Kaj вика од 5-ти дека е?

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #89 на: Јуни 02, 2020, 10:09:47 am »
F1

Цитат
"We’re targeting a start to racing in Europe through July, August and beginning of September, with the first race taking place in Austria on 3-5 July weekend.

Мислам дека австриските власти одобрија, се чека само да се официјализира.
Се шпекулира дека 2 трки ќе се возат во 2 викенда од кои едната сакаат да биде во обратен смер.