Автор Тема: Formula 1 - Season 2020  (Прочитано 2416 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #30 на: Март 13, 2020, 07:19:41 am »
Oд најдолга сезона, оваа година најкратка ќе биди изгледа, 16 трки дали ќе се извозат.


ЕДИТ
Ете ги Бахреин и Виетнам одложени
« Последно менување: Март 13, 2020, 13:52:37 pm Power to the people »

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2269
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #31 на: Март 13, 2020, 20:03:16 pm »
По интернет читав свашта:
Се размислува трките да се одржат за време на летната пауза, ( фактички да нема пауза); или сезоната да се продолжи до пролетта 2021ва...

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4399
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #32 на: Март 14, 2020, 00:52:40 am »
Да ти е*ам куроната, таман дочекав 15 Март и ништо, нема трка  >:( Најверојатно крајот на Мај ќе почни Ф1.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 701
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #33 на: Март 15, 2020, 18:25:25 pm »
Еве занимација за вечерва кога нема реална трка ова би требало да е интересно https://www.youtube.com/watch?v=DG1cFm3dsaU

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 854
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #34 на: Март 15, 2020, 18:28:36 pm »
Na Netflix pred nekoe vreme izleze nova sezona F1 2019.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2139
 • Слобода или смрт
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #35 на: Март 20, 2020, 18:16:10 pm »
https://www.facebook.com/watch/?v=305018247127130

Поинтересна трка од било која ф1 трка во последниве 10 години.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #36 на: Март 21, 2020, 23:31:19 pm »
F1 нe' враќа во минатото. Бразил ГП 2016 релајв:

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 701
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #37 на: Март 22, 2020, 19:22:26 pm »
Еве занимација за вечерва Ландо Хулхенберг и ред други ќе се тркаат загревање има сега трката од 9 е https://www.youtube.com/watch?v=DYsySLIMOGA&fbclid=IwAR0DD3gsXDurlfaJ3dFlnM3dcUNH0HG29pk5MlQrJtkGZ2yrix7au_DqVoM

едит на ландо каналот https://www.twitch.tv/landonorris?fbclid=IwAR2XDEfADhHsN6lsQ1ONJNzT1Bis4VT_GLFOrrULo3QNdtlAwDiqtJm-2Cg
« Последно менување: Март 22, 2020, 20:58:16 pm kire95 »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #38 на: Март 22, 2020, 21:11:33 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2183
Одг: Formula 1 - Season 2020
« Одговори #39 на: Март 28, 2020, 16:26:28 pm »
Моментално на F1 каналот: F1 REWIND - 2014 Bahrain Grand Prix, Full Race Replay

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"