Автор Тема: Активен кондензатор за појачало во кола  (Прочитано 511 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16003
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Активен кондензатор за појачало во кола
« на: Јануари 05, 2020, 00:37:56 am »
Како што е насловот... Ми се гасат вуферите, само на пад на напон, на пример перка ќе се вклучи и појачалото не изгасува туку мултимедијата отчитува пад на напон па ги гаси излазите линиски само за појачалото, додека не измери враќање на минимален напон... Летиска исто беше со климата, а ја пуштам, за 5-10 секунди и двата вуфери се гасат... Па почна поприлично да ме нервира, затоа што имам долги вожњи периодов... Можам и со hi level input да го решам ама кондензатор полесно се наоѓа...

Понуди тука, ПП, или само на вибер на 077-700-100....
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16003
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Активен кондензатор за појачало во кола
« Одговори #1 на: Јануари 12, 2020, 22:05:05 pm »
бамп....

абе никој нема кондензатор за продаање?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16003
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Активен кондензатор за појачало во кола
« Одговори #2 на: Јануари 13, 2020, 19:33:32 pm »
@zeroSignal

клуч на темава може...

www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време