Автор Тема: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition  (Прочитано 2256 пати)

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20102
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #15 на: Јануари 04, 2020, 20:04:21 pm »
Купуваш поскапа Киа и доплаќаш плус за да биде како поевтината?

Бикоз фак лоџик
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #16 на: Јануари 04, 2020, 20:56:26 pm »
“колава“ ми е погрда од повеќето кросовери.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1198
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #17 на: Јануари 05, 2020, 01:35:02 am »
Имаат висок притисок КИАшиве нешто...

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5331
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #18 на: Јануари 05, 2020, 13:11:49 pm »
Ако не дели платформа со стандардниот сиид, шо платформа носи?

Да не нудат и 4х4?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #19 на: Јануари 05, 2020, 13:37:59 pm »
Истата плаформа е, секако. Нема опција за 4х4.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #20 на: Јануари 05, 2020, 13:58:42 pm »Мене ми изгледа како да нема поголем Wheel-gap, туку е само минимално повисок од подлогата со пластични штитници на браниците и праговите. Дизајнот и формата на каросеријата се помалку комбести од Ceed. Цената на XCeed е повисока, но доаѓа само со појаките мотори и повеќе опрема, а го нема слабиот 1.4 Mpi во понуда.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #21 на: Јануари 05, 2020, 14:04:21 pm »
Штета што нема опција на сите коли да се додадат пластиките.

Реално за тоа и се купуваат сувови и олроуди.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 849
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #22 на: Јануари 09, 2020, 12:14:30 pm »
Се сеќавате дека и Citroenимаше една ваква авантура?


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #23 на: Јануари 09, 2020, 12:17:01 pm »
Пред времето беше таа кола. Како и многу други цитроени.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 849
Одг: CARclub Тест: KIA Xceed 1.4 T-GDI 140 DCT Launch Edition
« Одговори #24 на: Јануари 09, 2020, 17:18:21 pm »
Да, за жал. Тоа ми беше муабетот.