Автор Тема: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)  (Прочитано 3015 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #15 на: Февруари 25, 2020, 13:55:22 pm »
Малку туризам :)


Еден контраст.


И можно сценарио кое не ги објаснува сите специфичности.


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #16 на: Март 07, 2020, 17:21:15 pm »
Се сетив на видеово што го гледав пред некоја година, едно од поинтересните.
Некаде на почеток смешки "go talk to Randall" ;DОтсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #17 на: Март 14, 2020, 14:53:10 pm »
Уште една, понова коцка во мозаикот, но сеуште далекѕ од целосна слика.


Ајде и ова, да се исплакнат очи ;D

« Последно менување: Март 14, 2020, 15:00:16 pm Mikius »

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4790
 • хаУс мајстор
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #18 на: Март 14, 2020, 16:35:16 pm »
Тоа Ферарито на 9.36 вадење звуууууккк, па па па ;D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #19 на: Март 17, 2020, 15:18:23 pm »
Некој, некогаш, немал попаметна работа :)


Еве според википедија

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Barabar_Caves

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #20 на: Март 26, 2020, 13:22:50 pm »
Во кратки црти :)


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #21 на: Април 08, 2020, 10:11:27 am »
Многу бре комплицирале за некој си Фараон ;D

Ајде, вака така, "голораки" успеале за 30 години да ја скоцкаат пирамидата со сите "специфичности" со кои се одликува, ама подземните коридори...па нема место да прднеш внатре ;D


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #22 на: Април 26, 2020, 22:07:18 pm »
Плакнење очи со интересни артефакти :)
Колку и да изгледаат чудни и "вонвременски", мора да се вметнат во дадената временска рамка...


Отсутен Toni101

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 85
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #23 на: Април 27, 2020, 00:56:10 am »
Препорачувам книга "Initiation" од Elisabeth Haich, има доста за пирамидите и Атлантида.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #24 на: Мај 23, 2020, 22:23:38 pm »
Ми помина мисла за Голи оток кога видов како ги куцкаат карпите со камчињата ;D


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #25 на: Јуни 21, 2020, 21:56:44 pm »
Интересна е забелешката за сличностите со Гобекли Тепе.


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #26 на: Август 05, 2020, 17:16:40 pm »
Добра презентација.


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1224
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #27 на: Август 05, 2020, 23:56:04 pm »
Prvo gi posetiv piramidite, slucajno, otposle citav i ja pratam tematikata. Neverojatna preziznost na postavenosta na piramidite...
Mnogu prasalnici......

Dali se najstatire pitamidi vo Bosna:

https://www.youtube.com/watch?v=NUtn_qVsEy8

https://www.youtube.com/watch?v=ym33LW8-a40

https://www.youtube.com/watch?v=NkNNgC4zXl8

https://www.youtube.com/watch?v=M3gRczi0dqg

https://www.youtube.com/watch?v=U3KnFiQLR5w
https://www.youtube.com/watch?v=iTFAdvG6Foc

« Последно менување: Август 06, 2020, 00:28:36 am M3V8 »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1224
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #28 на: Август 07, 2020, 00:37:41 am »

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4735
Одг: Уништени цивилизации (Younger Dryas impact)
« Одговори #29 на: Август 08, 2020, 13:01:46 pm »

Едно од интересните муабетчиња на Рандал.