Автор Тема: Квалитетот на воздухот во Скопје  (Прочитано 269691 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17718
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4395 на: Септември 24, 2020, 13:46:04 pm »
Ќе има карантинче сега таман ќе седиме по дома дур е загадено.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3478
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4396 на: Септември 24, 2020, 13:58:18 pm »
Вака е веќе 2-3 недели. Се приметува навечер зачадено во дром и лисиче.


Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5612
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4397 на: Септември 24, 2020, 14:35:03 pm »
Не верувам дека ќе има карантини како претходно.

Повеќе ќе се оди на казни за неносење маски и сл. Карантините влијаеја мн негативно на домашнта потрошувачка а со тоа и на целокупната економија.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4155
 • Passat B8
Одг: Квалитетот на воздухот во Скопје
« Одговори #4398 на: Септември 29, 2020, 17:01:11 pm »
ispozemaja site krediti od IMF po polijarda sega ne treba veke karantini :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.