Автор Тема: Се продава стан во Аеродром (Острово)  (Прочитано 818 пати)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Се продава стан во Аеродром (Острово)
« на: Јануари 28, 2020, 11:47:08 am »
Се продава стан (со три спални соби) во Аеродом, Острово. На осми кат (од единаесет), со два лифта.
Станот не е реновиран и е со парно и паркет. Цената за квадрат е 880 евра за квадрат, со простор за договор.

Телефон за контакт: Зоран 072209915 и Елена 077988933

Линк до огласот:
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3491011

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6499
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #1 на: Јануари 28, 2020, 11:48:27 am »
Се продава стан (со три спални соби) во Аеродом, Острово. На осми кат (од единаесет), со два лифта.
Станот не е реновиран и е со парно и паркет. Цената за квадрат е 880 евра за квадрат, со простор за договор.

Телефон за контакт: Зоран 072209915 и Елена 077988933

Линк до огласот:
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3491011
Кија зграда поточно?

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #2 на: Јануари 28, 2020, 12:22:29 pm »
Се продава стан (со три спални соби) во Аеродом, Острово. На осми кат (од единаесет), со два лифта.
Станот не е реновиран и е со парно и паркет. Цената за квадрат е 880 евра за квадрат, со простор за договор.

Телефон за контакт: Зоран 072209915 и Елена 077988933

Линк до огласот:
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3491011
Кија зграда поточно?

Твојата стара :D  Ова е станот на дедо и на Елена

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5547
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #3 на: Јануари 28, 2020, 13:16:33 pm »
Колку е квадратура без тераси, колку кв се терасите и дали има подрум? На кој страна е ориентиран? Дали имаш скица од станот? Која година е зградата изградена?
« Последно менување: Јануари 28, 2020, 13:23:28 pm AllMightyMe »

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #4 на: Јануари 28, 2020, 14:11:37 pm »
Колку е квадратура без тераси, колку кв се терасите и дали има подрум? На кој страна е ориентиран? Дали имаш скица од станот? Која година е зградата изградена?

Еве ја зградата.
https://www.google.com/maps/place/41%C2%B059'23.2%22N+21%C2%B027'11.6%22E/@41.989775,21.4525567,318m/data=!3m2!1e3!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x135415f5967eccab:0xe1c004c7e8b7d885!2sAerodrom,+Skopje+1000!3b1!8m2!3d41.9795248!4d21.469323!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d41.989775!4d21.453209

https://www.google.com/maps/place/41%C2%B059'23.2%22N+21%C2%B027'11.6%22E/@41.9899842,21.4529708,3a,75y,145.93h,143.23t/data=!3m7!1e1!3m5!1s6VofmTPGMnSDjF16q2MGdQ!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D6VofmTPGMnSDjF16q2MGdQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.gws-prod%2Fmaps%2Frevgeo_and_fetch.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D138.9958%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m14!1m7!3m6!1s0x135415f5967eccab:0xe1c004c7e8b7d885!2sAerodrom,+Skopje+1000!3b1!8m2!3d41.9795248!4d21.469323!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d41.989775!4d21.453209


Распоредот на собите е ваков, горе доле.
http://prntscr.com/qu0iyw

Зградата била изградена во 1963, година пред земјотресот.
Има мал подрум, 4 квадрати од прилика.
Терасата повеќе е остава, ја има третата слика во огласот, со микробранова и цвеќиња.
Пред зградата има паркинг зонски, бесплатен за станари. Треба да се пријавиш само.

« Последно менување: Јануари 28, 2020, 14:20:18 pm UrSa1986 »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #5 на: Јануари 28, 2020, 14:16:06 pm »
Ова на сликиве да го испразниш побрзо ќе отиде станот.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #6 на: Јануари 28, 2020, 14:21:48 pm »
Ова на сликиве да го испразниш побрзо ќе отиде станот.

Знам. Почнуваме со празнење, ама се нема време :(

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
 • Жгл' б гл'б
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #7 на: Јануари 28, 2020, 15:16:58 pm »
Колку пари пијаниното, го даваат ли? :)
Секој има право на месечен циклус.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #8 на: Јануари 28, 2020, 15:22:14 pm »
Колку пари пијаниното, го даваат ли? :)

:D Не го даваат, ќе го свириме и ние :D

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
 • Жгл' б гл'б
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #9 на: Јануари 28, 2020, 15:25:51 pm »
Ако, убо. Кој свири зло не мисли. :)
Секој има право на месечен циклус.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1371
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #10 на: Јануари 28, 2020, 15:30:46 pm »
Ако, убо. Кој свири зло не мисли. :)

Тој што ќе го симнува по скали од 8ми богами ќе мисли :D

Отсутен Astra 08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 54
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #11 на: Јануари 28, 2020, 21:02:21 pm »
Ако, убо. Кој свири зло не мисли. :)

Тој што ќе го симнува по скали од 8ми богами ќе мисли :D
Зошто бе си има фирма што пренесува пијана и остали алкохоличари

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2039
 • Жгл' б гл'б
Одг: Се продава стан во Аеродром (Острово)
« Одговори #12 на: Јануари 28, 2020, 21:14:26 pm »
Ако, убо. Кој свири зло не мисли. :)

Тој што ќе го симнува по скали од 8ми богами ќе мисли :D
Зошто бе си има фирма што пренесува пијана и остали алкохоличари

Sent from my LYA-L29 using TapatalkИмаш добар траг, Astra 08.

Во алкохолот е решението.

UrSa, ти само дај го.
Ќе викнам 5-6 другари, ќе се направиме пијано и понатаму сè ќе оди како песна.

Еве, Stairway to Heaven, на пример. :)))

Извини на спам, не можев да одолеам. Тука прекинуваме :)))
Секој има право на месечен циклус.