Автор Тема: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S  (Прочитано 30036 пати)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #60 на: 03 Април 2020, 08:43:30 am »
Симо ти си old school, ко застава 750 специјал е така

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Штета само фали да е подножјето slotted, инаку дизајнот е фантастичен. Батали ги тие олдскул. ОВИЕ олдскул глеј ги:







Какво куртонче, какви бакрачи.... Стварно е олд скул ама е ептен кул! Бокич цивич, имаш други работи да се секираш, на пример моторот што е дизел :), остај ручката на мењачот, преубав е :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6908
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #61 на: 03 Април 2020, 09:05:09 am »
Симо ти си old school, ко застава 750 специјал е така

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Штета само фали да е подножјето slotted, инаку дизајнот е фантастичен. Батали ги тие олдскул. ОВИЕ олдскул глеј ги:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Какво куртонче, какви бакрачи.... Стварно е олд скул ама е ептен кул! Бокич цивич, имаш други работи да се секираш, на пример моторот што е дизел :), остај ручката на мењачот, преубав е :)
Хммммм.... вери најс.

Може на 3Д принтер да се направи ваква плочка од пластика и да се свитка сферно, па да легне таман.

Или од алуминиум да се исече ако има таков мајстор.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11698
  • Архитект
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #62 на: 03 Април 2020, 09:10:16 am »
Алуминиум или метал обработен на ЦНЦ.
Се прави лесно ова.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5718
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #63 на: 03 Април 2020, 09:18:18 am »
ништо не му е на моторот што е дизел ... животиња е тоа, на таа лесна каросерија....
само ремапче и нема да ја трга насмевката од лице, и пари ке му останат за гуми да си мења почесто  ;D

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #64 на: 03 Април 2020, 11:38:30 am »
Замисли како ќе си ѕвонеше еден ветак, наместо да си тропаше трактор.... ееЕеее... ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5718
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #65 на: 03 Април 2020, 20:08:49 pm »
Ne se slusa dizelot na honda dodeka ne otvoris hauba, starite dizeli bea orevokrsacka sega predat ko macinja  ;D

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3794
  • Боинг 747
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #66 на: 10 Јули 2020, 23:49:17 pm »
Модификации на фабричките звучници. Чист и убав звук.
Новите звучници се : Alpine SXE-1725S модел што е идеалан за да ги покрева фабричкото радио.





Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6514
  • French diamond
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #67 на: 10 Јули 2020, 23:54:28 pm »
Кога ќе прочитам made in China ми се одмилува и бренд и се. Истото беше со последните Кенвуд што ги купив.

Со здравје да ги свириш.

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5428
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #68 на: 11 Јули 2020, 08:01:52 am »
China veruvale ili ne barem koga se raboti za poznati brendovi znae da se pokaze kako kvalitetno.
Samo pogledaj go dokumentarecot na Obama sto go pobedi Medena zemja i ke ti stane jasno za sto zboram.

Kakva efikasnost imaat kinezite vs amerikancite.
Ne se japonci, ali ne se poveke i onie Kinezi pred 20-30 godini.

Btw. Sto pari zvuckive?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3794
  • Боинг 747
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #69 на: 12 Јули 2020, 18:00:49 pm »
China veruvale ili ne barem koga se raboti za poznati brendovi znae da se pokaze kako kvalitetno.
Samo pogledaj go dokumentarecot na Obama sto go pobedi Medena zemja i ke ti stane jasno za sto zboram.

Kakva efikasnost imaat kinezite vs amerikancite.
Ne se japonci, ali ne se poveke i onie Kinezi pred 20-30 godini.

Btw. Sto pari zvuckive?
Стварно незнам дали воопшто постои Made in Germany ili Made in USA за звучници воопшто ?

Инаку 2290 ден се звучките од ЗЕЦ се земени.


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #70 на: 12 Јули 2020, 19:45:43 pm »
Многу работи се Made in China, ама ај.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2209
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #71 на: 15 Јули 2020, 23:05:04 pm »
Со здравје да свират, има голем разлика или ? гледам ги сечеше постоечките адаптери . Имам два sinus live wooferi 16цм, ми е страв дека нема да ги покрене радиото
>>>>><<<<<

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3794
  • Боинг 747
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #72 на: 16 Јули 2020, 00:03:08 am »
Со здравје да свират, има голем разлика или ? гледам ги сечеше постоечките адаптери . Имам два sinus live wooferi 16цм, ми е страв дека нема да ги покрене радиото
Овие се идеални за фабричко радио зато што може да ги покрева. Разликата е голема. Нема јак бас но чистината и квалитетот на звукот е неспоредливо од фабричките. Наредно чекам адаптер за high to low converter за да ставам woofer. И да се комплетира целосно звукт.

Отсутен vladimir_1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1006
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #73 на: 16 Јули 2020, 17:47:10 pm »
Со здравје да свират, има голем разлика или ? гледам ги сечеше постоечките адаптери . Имам два sinus live wooferi 16цм, ми е страв дека нема да ги покрене радиото
Овие се идеални за фабричко радио зато што може да ги покрева. Разликата е голема. Нема јак бас но чистината и квалитетот на звукот е неспоредливо од фабричките. Наредно чекам адаптер за high to low converter за да ставам woofer. И да се комплетира целосно звукт.
Читав во една група истите звучници ги кладе некој напред во алфа 147 и се жалеше дека баш ич бас не вадат исто како шо кажа и ти. Ги заменил со pioneer TS-G1731I и бил многу позадоволен. Можи има игра улога и радиото кој можи да знај

Отсутен JezuzNoChill

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 968
Одг: Honda Civic 2.2 i-CTDi TYPE-S
« Одговори #74 на: 16 Јули 2020, 17:58:30 pm »
Доста работи влијаат. Вратата како е направена исто така многу влијае.