Автор Тема: CARclub Тест: Range Rover Velar  (Прочитано 1923 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4337
Одг: CARclub Тест: Range Rover Velar
« Одговори #15 на: Ноември 20, 2019, 07:54:24 am »
Во целото тоа брдо опрема (електрика на све што ќе ти текне, панорамски сончев кров што веројатно кошта колку C3 Aircross и многу други работи), Рејнџов нема греачи на седишта и предна камера... Можеби заборавиле да селектираат тие што ја правеле спецификацијата.

Тие мои замерки на страна, колава е здание. Впечатлива, складна, убава дури, елегантна, удобна... Филм. Кога се возев внатре се осеќав баш како и што мислев дека ќе се осеќам кога прв пат го видов Велар на слики.
Како со мал пенис?

Или сепак тие што купуваат вакви скупи убави џипови имало и зошто ги купувале, а не само ради малиот пенис.
Банза, да се разбереме, возилово е подвижна гарсоњера, а и зафаќа простор колку гарсоњера. Тоа што Јоцо живее у зграда од '63 и паркира кај ќе стигне на улица со џипот затоа што не сака/нема гаража е балканштина.

Енглеска аристокрарија не се паркира по тротоари пред зграда и пред туѓи дворови, а и кога купува нов стан ме вика дека 5.000,00 еур за паркинг место е многу, ама 100к за џип си е ОК.

Немам ништо против сопствениците на вакви возила, напротив, се восхитувам на секој Рејнџ, ама кога ќе ги видам паркирани у двор пред куќа.

Како што ти убаво рече, ова е наменето за доооолги патувања, било каде, имало или немало пат. Не е градско возило и стварно не гледам причина да поседуваш вакво нешто за кое си дал преку 100.000,00 еур, а да немаш барем втора кола за низ градов наш за секојдневно користење. Тоа што сакаат секаде да бидат видени со џипот е друга работа.

Ме разбираш што сакам да кажам, не е во џипот проблем, тој си е совршен, до нашиве сопственици е. И во Рим имаат малце поголем стандард од нашиот па нешто не сретнав многу сувови низ град, изгледа они не одат на одмори...

Присутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6195
Одг: CARclub Тест: Range Rover Velar
« Одговори #16 на: Ноември 20, 2019, 21:13:34 pm »
Добро, ти со сиот памет им ги премери на овие со џипојве ?

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17330
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub Тест: Range Rover Velar
« Одговори #17 на: Ноември 21, 2019, 04:14:04 am »
Не мерев со штоперица, но не било долго штом не ми оставило негативен впечаток. Додека да седнам, да ставам каиш, да ставам во брзина и да тргнам, телефонот веќе ми беше поврзан и свиреше музика.

https://youtu.be/CxeF6sF5ZwE?t=642

Ради ова ме интересираше.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Range Rover Velar
« Одговори #18 на: Ноември 21, 2019, 07:52:59 am »
Не бе, ни од далеку. Неколку секунди, како скоро сите други.