Автор Тема: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD  (Прочитано 1400 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« на: Ноември 12, 2019, 18:52:11 pm »


https://www.carclub.mk/2019/11/12/test-ford-ecosport-1-5-tdci-125-titanium-awd-mal-ama-talentiran/

--

Малку конзервативно изгледа и бара поубава боја (ST-Line примерокот во салон изгледа многу подобро), ама фино вози и е еден од ретките (ако не и единствениот, не сум 100% сигурен) во класата што може да се добие со погон на сите четири тркала.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1441
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #1 на: Ноември 12, 2019, 19:11:03 pm »
Толкав СУВ, а багажен простор од 365 литри, па меганот мој го шие со 405 литри, со резервната в багаж повеќе место имам од ова.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4573
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #2 на: Ноември 12, 2019, 19:26:02 pm »
Ова е дефинитивно најгрдото нешто што искочило од форд.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #3 на: Ноември 12, 2019, 19:30:32 pm »
Толкав СУВ, а багажен простор од 365 литри, па меганот мој го шие со 405 литри, со резервната в багаж повеќе место имам од ова.
Кој "толкав", ова ко Фиеста е само сувесто.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2257
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #4 на: Ноември 12, 2019, 19:33:05 pm »
Ова е дефинитивно најгрдото нешто што искочило од форд.

+ 1 for that - грозно
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3072
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #5 на: Ноември 12, 2019, 19:36:08 pm »
Скапа Пандава :-X


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #6 на: Ноември 12, 2019, 23:01:41 pm »
Каква Панда па и ти

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 849
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #7 на: Ноември 12, 2019, 23:26:28 pm »
УАЗ?

Присутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1588
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #8 на: Ноември 13, 2019, 08:55:33 am »
Колава малку така како топка е, и многу ми е грда.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5490
 • Бенве сие бенве
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #9 на: Ноември 13, 2019, 08:57:25 am »
Мултипла од нашето време

Отсутен Ivoo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 108
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #10 на: Ноември 13, 2019, 10:43:20 am »
Колава ја имам разгледано одблиску, не и возено, на слики ми изгледаше многу чудно, во живо и не е така лоша. Вратата од гепекот што се отвора настрана ми е најчуден детал од се, и мислам најнепрактичен, инаку внатре фино изработено. Е сега во споредба со конкуренција(Витара, Ц3 Аиркрос, Каптур, 2008 и останати) е поскапа од сите, а не можам да му најдам ништо плус,  со што би ја оправдале повисоката цена. Цена на основен модел 16.900 според мене ту мач. За споредба, Витара со 1.0 Турбо многу поопремена 15.990 евра. Инаку и Витарата се нуди со 4х4. А за конкретниов модел на тестот 25.800 евра, не вреди ни да се коментира.

Отсутен Bauer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 945
Одг: CARclub Тест: Ford EcoSport 1.5 TDCi 125 Titanium AWD
« Одговори #11 на: Декември 05, 2019, 18:26:27 pm »
Изглед од 2006та има нештово

Sent from my SM-G973F using Tapatalk