Автор Тема: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid  (Прочитано 1343 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #1 на: Октомври 09, 2019, 23:19:56 pm »
Ни еден коментар. Обично на тестови првата страна веднаш се полни.
Мене ова возило ми е без врска, и не ми е јасно како е поскапо од Рав4-ка :0

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 236
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #2 на: Октомври 10, 2019, 00:52:58 am »
"Некако, во него имате чувство дека цената е оправдана" - Не немаме такво чувство, ни за 49000 евра, ни за 38000.

За 24-26 можда.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #3 на: Октомври 10, 2019, 07:43:07 am »


Ни еден коментар.
Шта речи, коју послуку порати, коме...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3325
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #4 на: Октомври 10, 2019, 09:12:05 am »
Топ е концептот на колава. Малце спуштање и ќе ја личи. Во однос на тестираниот модел мислам дека треба повеќе внимание да се посвети на изборот на бои и ентериерот. Колава треба да вришти. Особено внатре некако ми изгледа „бледуњиакво“ и без карактерно во овој сет на бои.

Би било топ да можам да паркирам вакво дома во некој по здраво одбран ентериер.
Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2257
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #5 на: Октомври 10, 2019, 09:17:54 am »
Чибичан кола.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6859
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #6 на: Октомври 10, 2019, 09:42:52 am »
Топ е концептот на колава. Малце спуштање и ќе ја личи. Во однос на тестираниот модел мислам дека треба повеќе внимание да се посвети на изборот на бои и ентериерот. Колава треба да вришти. Особено внатре некако ми изгледа „бледуњиакво“ и без карактерно во овој сет на бои.

Би било топ да можам да паркирам вакво дома во некој по здраво одбран ентериер.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)уште миленце некое ти фали на страната со airbag да закачиш да биде комплетен.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #7 на: Октомври 10, 2019, 15:06:19 pm »
Колата си е џиџана, каква што и треба да биде. MINI (барем во новиве варијанти) секогаш било лајфстајл возило, и како такво му одговара да има похрабар ентериер - баш како на сликата на @bramovsk.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6859
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #8 на: Октомври 10, 2019, 16:00:02 pm »
мене на сликата на @bramovsk ентериерот не ми е нешто храбар. Кафеава кожа со diamond stitching. Повеќе ми е некоја класик комбинација


Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #9 на: Октомври 10, 2019, 16:33:28 pm »
Во Србија за ценава G30(BMW 5) се вози, вистинско лајфстајл возило.

За почетната цена на возилово во МК во Србија се вози Cooper S Countryman со највисокото ниво на опрема. Ценава никако не е оправдана.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3325
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #10 на: Октомври 10, 2019, 19:31:33 pm »
Цените тука му ги даваат на Зеро вакви за да има што да зборуваме во темата, инаку остануваат празни темиве за тестовите.

BTW, @zeroSignal не го исчитав тестот баш до танчина, има ли можност да одбереш да го тркалаш само на струја или нема бирање, како е стокмено во фабрика-така?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #11 на: Октомври 10, 2019, 19:34:42 pm »
Има, има. Си бираш струја и си бркаш работа. Мада, и во стандарден Hybrid режим гледа да вози колку што може повеќе на струја (се додека не ја силуеш педалата за гас) па и нема потреба да бираш таков режим.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3325
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #12 на: Октомври 10, 2019, 19:39:39 pm »
Во принцип повеќе големи градови најавуват целосна забрана за возила кои не можат да се движат само на струја во рестриктивни зони. Но и кул е ако на пример се наоѓаш на некое место каде не е пријатно да имаш концентрација на издувни гасови. Си ја вадиш од гаража не се усмрдува ништо наоколу.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #13 на: Октомври 10, 2019, 21:11:33 pm »
За момент помислив дека навистина има 5 седишта колава.

Туку, добро изгледа и супер што е плагин.
А дали овие плагин батерии се литиумски и колку време им е векот на траење?

Ценава од 50к некако не е разумна.
« Последно менување: Октомври 10, 2019, 21:18:32 pm Tischläufer »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19984
Одг: CARclub Тест: MINI Countryman S E All4 Plug-In Hybrid
« Одговори #14 на: Октомври 14, 2019, 19:20:49 pm »
" Не е цената висока, платите ви се мали."

                                - Рандом карклубјанин.