Автор Тема: Лупи и Лед ленти  (Прочитано 1085 пати)

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Лупи и Лед ленти
« на: Октомври 07, 2019, 21:37:53 pm »
Здраво,

Дали некој знае некој што мести bi-xenon лупи и лед ленти на фарови?

Сакам да го постигнам следниот изглед (не до детал, но во таа насока)

- >

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #1 на: Октомври 07, 2019, 21:38:40 pm »
Ова се комплетно различни фарови.

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #2 на: Октомври 07, 2019, 21:54:45 pm »
Ова се комплетно различни фарови.

Точно. Ја дадов сликата како чист пример околу како лупата и лед лентата би седеле.. Ме интересира дали познава некој некое мајсторче што го работи ова?

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3953
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #3 на: Октомври 07, 2019, 23:59:40 pm »
Пред да почнеш да ја модифицираш колата колку си спремен да одвоиш за стајлингот?

Дали тераш накај Муген или муген од алиекспрес?

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3364
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #4 на: Октомври 08, 2019, 11:37:44 am »
Има една фирма на излез Маџари они можат да ти завршат работа.

https://www.facebook.com/cleaningpolishmk/

колку ќе те кошта незнам...
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #5 на: Октомври 08, 2019, 11:41:08 am »
Реално единствен проблем е отворањето и затворањето на фарот. Другото е многу лесно и има милион туторијали по интернетов. Се сведува на штрафење 5-6 делчиња и фарбање по желба.

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 765
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #6 на: Октомври 08, 2019, 11:57:26 am »
Има една фирма на излез Маџари они можат да ти завршат работа.

https://www.facebook.com/cleaningpolishmk/

колку ќе те кошта незнам...
Со однесени растурени фарови, само да ги сменат рефлекторите на лупите, ми побараа 7000 денари. За мене е многу, за некого можеби не, така што ќе си ги направам сам. :)

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #7 на: Октомври 08, 2019, 12:20:04 pm »
Фала за препораката, ќе ги проверам.

Инаку скептик сум за сам да ги земам и да ги отварам, да ги местам и да ги печам... Затоа барам некој искусен, фала уште еднаш

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #8 на: Октомври 09, 2019, 16:47:04 pm »
Дечкото што ги правеше моите фарови:
https://www.facebook.com/Headlight-Restoration-Polishing-Painting-647612585661682/

Линк од моите фарови:
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,255.msg1073102.html#msg1073102

Отсутен MugenRR

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #9 на: Ноември 26, 2019, 22:54:44 pm »
Дечкото што ги правеше моите фарови:
https://www.facebook.com/Headlight-Restoration-Polishing-Painting-647612585661682/

Линк од моите фарови:
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,255.msg1073102.html#msg1073102

Ејј браво, доста добро изгледаат. Каде се наоѓа поточно?

Колку отприлика ти зема човечето за работна рака и за лупите доколку ги купи од кај него?
« Последно менување: Ноември 26, 2019, 23:07:42 pm MugenRR »

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Лупи и Лед ленти
« Одговори #10 на: Ноември 27, 2019, 08:26:50 am »
Битола.

За цени пиши му што сакаш да се направи.