Автор Тема: Потпирач за грб - каде да најдам?  (Прочитано 500 пати)

Отсутен tupacan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 145
Потпирач за грб - каде да најдам?
« на: Септември 10, 2019, 14:25:55 pm »
Здраво, како што гласи насловот, дали знаете каде можам да најдам потпирач за грб?

Еве слика како референца на што мислам:


Не мора да е толку фенси со кожа, но да врши работа.

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 751
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #1 на: Септември 10, 2019, 14:30:20 pm »
Vo Medicus help i slicnite za ortopedski pomagala.

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 65
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #2 на: Септември 10, 2019, 14:50:32 pm »
https://www.e-jumbo.gr/valitses-eidi-taxidiou-tsantes/axesouar-taxidiou/maxilaria-taxidiou/maxilari-taxidiou-memory-foam_273477

овакво имам купено од Jumbo од кај нас, беше некои 200-300 денари  :)
инаку е од мемори пена има и ластик за да се прицврсти на потпирачот за глава
навлаката е на патент и редовно ја перам нема гајле, добар квалитет е перничево
е сега дали го има сеуште во продажба тоа незнам  :-\

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2456
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #3 на: Септември 10, 2019, 14:55:15 pm »
Очајно ми треба и мене вакво.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #4 на: Септември 10, 2019, 17:16:35 pm »
Што гледате кога купувате коли?
Шалтаблата да е мека ;D

И јас го јадев со Меганот ;D
Ставав свашта, ама џабе ако седиштето не ти е погодено.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #5 на: Септември 10, 2019, 17:19:50 pm »
Што гледате кога купувате коли?
Шалтаблата да е мека ;D

И јас го јадев со Меганот ;D
Ставав свашта, ама џабе ако седиштето не ти е погодено.
Нема нешто подобро кажано на цел форум. Затоа и Хонда Акорд беше толку битно возило.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен tupacan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 145
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #6 на: Септември 11, 2019, 13:19:57 pm »
Што гледате кога купувате коли?
Шалтаблата да е мека ;D

И јас го јадев со Меганот ;D
Ставав свашта, ама џабе ако седиштето не ти е погодено.

И јас го јадам со Меган. :D

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2456
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #7 на: Септември 11, 2019, 13:29:56 pm »
Гледавме со малиот и ограничен буџет да купиме кола која ќе задоволи бар 90% од потребите.

Лумбална поддршка спаѓаше во тие останатите 10%.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #8 на: Септември 11, 2019, 14:33:52 pm »
Што гледате кога купувате коли?
Шалтаблата да е мека ;D

И јас го јадев со Меганот ;D
Ставав свашта, ама џабе ако седиштето не ти е погодено.

И јас го јадам со Меган. :D
Првите неколку години мислев сум остарел.
Сомнеж за седиштето се роди откако купив i10 за жената.
По неколку години отидовме до Охрид со i10 и заклучив дека не сум остарел :)
Потоа, се занимавав со разни перничиња за на крај да ми пукне филмот и да си барам нова кола.

Гледавме со малиот и ограничен буџет да купиме кола која ќе задоволи бар 90% од потребите.

Лумбална поддршка спаѓаше во тие останатите 10%.
Ниедна кола што сум имал немала лумбално подесување, па ни сегашната i30.
Едноставно некои седишта не се скроени за сечиј грб.

Отсутен tupacan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 145
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #9 на: Септември 11, 2019, 14:54:42 pm »
Гледавме со малиот и ограничен буџет да купиме кола која ќе задоволи бар 90% од потребите.

Лумбална поддршка спаѓаше во тие останатите 10%.
На што падна изборот?

Најверојатно и јас ќе барам нова кола...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #10 на: Септември 11, 2019, 14:59:08 pm »
Најефтината Фиеста има лумбална поддршка. Без подесување е, ама контурите се соодветни за едно најефтино седиште. За разлика од тоа повеќето се многу лоши. Особено сега со СУВ модата.               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Потпирач за грб - каде да најдам?
« Одговори #11 на: Септември 11, 2019, 15:07:20 pm »
Да додадам дека со Меганот не беше во прашање само лумбалниот дел туку и горе под вратот не ми лежеше добро.