Автор Тема: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS  (Прочитано 11071 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3870
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #45 на: Ноември 06, 2019, 07:39:20 am »
Двосистемски значи дека има високотонци :)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3250
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #46 на: Ноември 06, 2019, 08:59:55 am »
Да во право си, "one way" се, затоа ставив и високотонци горе.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9901
 • Архитект
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #47 на: Ноември 06, 2019, 11:31:14 am »
 ;D ;D ;D

Е ова прв пат се гледа.

Изгледа ова таа шема шо сакат vw да ја фураат. Дојди ќе ти доставиме опрема.
Ти си ја имаш опремата, ама немаш пристап до неа.

Види да не имаш резерва турбина некаде по ќошеви?

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17344
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #48 на: Ноември 06, 2019, 16:35:58 pm »
Прочепкал некој.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3250
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #49 на: Ноември 06, 2019, 19:34:14 pm »
Денес сменето уље и филтер за уље и тоа "Моtul 8100 x clean + 5/30" и "Hengst" филтер.
Следно предни плочки, филтер за полен и воздух.
« Последно менување: Ноември 07, 2019, 08:59:45 am ace-106 »

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2735
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #50 на: Ноември 06, 2019, 20:11:52 pm »
Ради се, систематски.

Терај.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1452
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #51 на: Ноември 07, 2019, 00:12:12 am »
Ај пројави импресии после некоја илјадарка од мотулот ако ти е од кај нас земан,пошто го силеа многу луѓе овде па излезе дека чкарт е.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3250
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #52 на: Ноември 08, 2019, 21:49:39 pm »
Го возев Мотул и на ксарата 2 год. немав никаков проблем,затоа и продолжив со него.
Освен што затропуваат подизачи на ладно не гледам друг проблем, ама се тешам дека исто беше и со немското, така да добар си е уљето ваљда.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3250
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #53 на: Ноември 13, 2019, 09:43:58 am »
Деновиве заменити смд лед диодите на екранот на радиото од плави во бели,слика пред и после зафатот.
 8)


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #54 на: Ноември 13, 2019, 10:31:08 am »
Ууу, најс!

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #55 на: Ноември 13, 2019, 10:56:39 am »
Иииии, многу добро. Зашто не иде вака од фабрика ?

Дај инфо како е процедура, да сменам и кај мене ако не.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3250
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #56 на: Ноември 13, 2019, 13:38:42 pm »
Вадиш рамката околу радиото, вадиш радио а после него и капак, одлемуваш фабричките 20 лед диоди, идеш во Гац Електроник купуваш бели смд 3528 лемиш на местото на старите и готово.
Или зимаш десетка со кромид и едно Скопско со диоди у рака и имаш бел дисплеј за 2h. :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #57 на: Ноември 13, 2019, 14:16:40 pm »
Вадиш рамката околу радиото, вадиш радио а после него и капак, одлемуваш фабричките 20 лед диоди, идеш во Гац Електроник купуваш бели смд 3528 лемиш на местото на старите и готово.
Или зимаш десетка со кромид и едно Скопско со диоди у рака и имаш бел дисплеј за 2h. :)

Опција 2 ми изгледа многу попримамливо, со 2 х 10ка со кромид, 4 х Скопско, 20 ЛЕД диоди и 3-4h. Ќе се договориме.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #58 на: Ноември 13, 2019, 14:34:45 pm »
Додека имав Голф 5, вакво нешто сакав да направам со инструмент таблата, болеа очи од она плавото
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17638
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: VW GOLF MK6 1.2 TSI 105KS
« Одговори #59 на: Ноември 14, 2019, 03:55:33 am »
Вадиш рамката околу радиото, вадиш радио а после него и капак, одлемуваш фабричките 20 лед диоди, идеш во Гац Електроник купуваш бели смд 3528 лемиш на местото на старите и готово.
Или зимаш десетка со кромид и едно Скопско со диоди у рака и имаш бел дисплеј за 2h. :)

Опција 2 ми изгледа многу попримамливо, со 2 х 10ка со кромид, 4 х Скопско, 20 ЛЕД диоди и 3-4h. Ќе се договориме.

Само да знаеш дека и ја му помагам, така да земи 2x10 и 1x20 а 4xСкопско стај го на квадрат подели го на 3 ;D