Автор Тема: Кој изработува custom пластики за регистарски таблици  (Прочитано 3393 пати)

Отсутен reflexmk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Здраво на сите, ме интересира кој ги изработува пластиките за таблици како на пример на Automotive Group (Renault). Значи не барам налепница за на пластиката туку букви изработени во склоп на самата рамка, како на сликата. Секаква информација е добредојдена  :)

http://reklama5.mk/img/ad/xbig/757c0e13-0224-4250-9c7f-88341c2f9597.jpg?252f1a26-a313-4e38-90ac-ac4f61e88eae

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26110
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Колку што знам, фирма во Србија ги прави за сите.

Отсутен reflexmk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
http://tehnomerkur.rs ако се овие. Се надевам дека и во нашава убава земја има некој што изработува, да не малтретираме роднини и пријатели за ситници.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6476
Кај нас има фирма во Гостирвар што изработува таблички за регистрација, ама не знам дали само стандардни таблички или како што сакаш ти. Само не ми текнува името на фирмата. ;D :D

едит: еве ги 

http://www.miriplast.com.mk/MK/index.html

Отсутен reflexmk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Кај нас има фирма во Гостирвар што изработува таблички за регистрација, ама не знам дали само стандардни таблички или како што сакаш ти. Само не ми текнува името на фирмата. ;D :D

едит: еве ги 

http://www.miriplast.com.mk/MK/index.html

Благодарам, звонев сите телефони им се исклучени и фиксни и мобилни. Бараме понатака.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
@zeroSignal А да направиме CarClub пластики. Ќе си платиме.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4822
 • хаУс мајстор
Слабо коњи бенвето хааааа?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Слабо коњи бенвето хааааа?

Прати, Carclub таблица, плус ремап,...320 коња братеееее....

Отсутен masterficx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Carclub таблица. Карклубица

https://youtu.be/9CS7j5I6aOc
Cheap + Reliable = Not Fast
Fast + Cheap = Not Reliable
Reliable + Fast = Not Cheap

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4822
 • хаУс мајстор
Слабо коњи бенвето хааааа?

Прати, Carclub таблица, плус ремап,...320 коња братеееее....
Плус стикер, oд тие гoлемите, зaoкружи 350.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен corsa-c

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
А каде може да се најдат стандардни пластики за регистерски таблици? Мислам ако може некој да ми препорача каде да побарам. Сега што ја имам оваа од напред ми се изронала од премногу стоење на сонце, па морам да ја заменам со нова. Фала однапред! :)

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5934
 • Плинаш!!!
Појди на било кој технички и побарај, ке ти дадат без проблем.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk