Автор Тема: Пластики за Audi A3, 2000  (Прочитано 1376 пати)

Отсутен mightyalex

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Пластики за Audi A3, 2000
« на: Јуни 18, 2019, 22:05:06 pm »
Каде би можел да најдам ваква пластика за Ауди А3?


Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5388
Одг: Пластики за Audi A3, 2000
« Одговори #1 на: Јуни 18, 2019, 23:08:00 pm »
prsni toa crno so sprej ne se glea  ;D ;D ;D

ebay, kaj sto rasturaat, pisi godiste model moze ima nekoj info...

Отсутен mightyalex

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Пластики за Audi A3, 2000
« Одговори #2 на: Јуни 26, 2019, 19:57:37 pm »
Благодарам @NUME, имам пишано во насловот Audi A3 8L 81kW 1.9 TDI, 2000 година.

Незнам точно како би се викале овие пластики, инаку ќе најдев на алиекспрес или ибеј.

Кај нас има ли некои што прават вакви работи, тјунинг, авто лакери, незнам каде да отидам да побарам. Би ги сменил сите вакви пластики ако има нови.Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4437
 • хаУс мајстор
Одг: Пластики за Audi A3, 2000
« Одговори #5 на: Јули 01, 2019, 12:57:53 pm »
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3111699
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3234461
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2429015
Ова се само дел од тоа што видов, у принцип отвори реклама5, моторни возила/оштетени возила и резервни делови и име на кола ќе најдеш уште.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.