Автор Тема: Звучници Jamo Classic 4  (Прочитано 781 пати)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Звучници Jamo Classic 4
« на: Јуни 04, 2019, 20:06:12 pm »
Продавам звучници Jamo Classic 4, звучниците имаат прекрасен звук со минимални траги на користење во потполно исправна состојба.

Може лична проба и превземање, или испорака по Карго.
Тел. 070-771-179 Зоран
Цена 6999 денари.
Сликите се од звучниците кои ги продавам.

Карактеристики:
Frequency range (max) 20000 Hz
Frequency range (min.) 45 Hz
Impedance 4 Ω
Power (peak/max) 140W
Power (RMS) 100W
Sensitivity 90 dB
Type of box body Bass reflex
Woofer driver, size 5.25 inches
Dimension 460x250x210


Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Одг: Звучници Jamo Classic 4
« Одговори #1 на: Јуни 08, 2019, 13:56:51 pm »
6800 денари

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Одг: Звучници Jamo Classic 4
« Одговори #2 на: Јуни 18, 2019, 22:36:49 pm »
6400

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Одг: Звучници Jamo Classic 4
« Одговори #3 на: Јуни 22, 2019, 20:44:11 pm »
Летна акција за само 5999 денари.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Одг: Звучници Jamo Classic 4
« Одговори #4 на: Јули 19, 2019, 07:04:36 am »
Форумска цена 5500 денари.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Одг: Звучници Jamo Classic 4
« Одговори #5 на: Август 29, 2019, 00:15:45 am »
^^^^
^^^^

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 304
Одг: Звучници Jamo Classic 4
« Одговори #6 на: Октомври 06, 2019, 14:51:02 pm »
Продадени, може клуч!