Автор Тема: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)  (Прочитано 14923 пати)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8782
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #75 на: 26 Септември 2019, 11:11:58 am »
топ количе, со здравје да си ја возиш

Присутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #76 на: 26 Септември 2019, 13:19:57 pm »
Оф лелее кој си бил ти.

:)

Убава репортажа.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #77 на: 26 Септември 2019, 13:34:52 pm »
Со здравје да си ја возиш новата кола, лезет да и видиш. Истата ја гледав и јас, гледав и една во салон со малку повисоко ниво на опрема и појак мотор, ако не се лажам 2000-ка беше. Многу убава внатрешност има и многу е пространа. Значи се осеќаш прекомотно во неа. Е сега за да не ми влезе чивијата, не сакав да правам тест возење, па оставив за понатака. Стварно еден од поубавите седани во класата. И добра цена имаат. :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен draganamon

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 567
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #78 на: 26 Септември 2019, 17:35:12 pm »
Еве линк до блог кој го напишавме за одморот годинава:
https://firsttimeonkrk.wordpress.com
Има и збор, два за колата.
Има некоја страна каде има повеке вакви блогови ?

Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2048
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #79 на: 26 Септември 2019, 20:43:51 pm »

Отсутен Barca

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 42
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #80 на: 04 Декември 2019, 08:41:24 am »
Да ја освежам темата. Наместени се 4 зимски гуми - Dunlop Winter Sport 5 (225/55 R17). Набавени од пневматик, преку дилер за гуми од Битола (таква комбинација ми одговараше). Сакав и бандажи да купам, ама тоа ќе остане за иднина. Изборот беше помеѓу Michelin Alpine 6, Goodyear Ultragrip Performance (прво за овие се одлучив, ама само 2 имале на лагер) и Dunlop-от од повисока класа и Sava Eskimo HP2 од средна класа.
Како за зимски гуми се многу тивки. Потрошувачката е скоро иста како и со летните. Кога ќе заврни снег, ќе видиме колку се стабилни.
Досега поминати 10.390 km, средна потрошувачка 8.1 l по борд компјутер.

Отсутен head

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 166
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #81 на: 04 Декември 2019, 12:51:34 pm »
Одлична колава , со здравје да си ја возиш , само убави моменти со неа да имаш :-)

Како си задоволен од Андроид Ауто? Го тераш со кабел или Блутут?


Со кабел го поврзав телефонот и одма се конектираше и се прикажа на дисплејот во колата. Touch-от не е баш респонзивен, ама брзо работи. Си download- ирав мапи од google maps за off-line  навигирање. Резолуцијата на дисплејот и видливоста на сонце испаднаа подобри отколку што очекував.
А само телефон може да се врзи и преку блутут. И тоа функционира супер. Инстантно се конектира, и тоа само преку дисплејот кога ќе се кликне на connect, на телефонот нема потреба ништо да се потврдува.
Ме интересира нешто околу Андроид ауто , па совет ако може . Кога си во странство т.е. кога немаш мобилен интернет , доволно е само да имаш симнато офлајн мапа на гугл мапс  и Андроид ауто по дифолт ќе си работи на офлајн мапата ?

Поздрав

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #82 на: 04 Декември 2019, 13:07:46 pm »
пробај  ;D

Отсутен head

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 166
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #83 на: 04 Декември 2019, 13:15:48 pm »
пробај  ;D
Арно викаш, ја си го врзав у крпче дека кога си у странство ќе може да се провери опцијава . Уствари , исклучи мобилен интеренет и тоа е тоа  :-)
Фала за совет  ;D ;D ;D
« Последно менување: 04 Декември 2019, 13:39:41 pm head »

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Insignia Grand Sport 1.5 (2019)
« Одговори #84 на: 04 Декември 2019, 20:51:05 pm »
Одлична колава , со здравје да си ја возиш , само убави моменти со неа да имаш :-)

Како си задоволен од Андроид Ауто? Го тераш со кабел или Блутут?


Со кабел го поврзав телефонот и одма се конектираше и се прикажа на дисплејот во колата. Touch-от не е баш респонзивен, ама брзо работи. Си download- ирав мапи од google maps за off-line  навигирање. Резолуцијата на дисплејот и видливоста на сонце испаднаа подобри отколку што очекував.
А само телефон може да се врзи и преку блутут. И тоа функционира супер. Инстантно се конектира, и тоа само преку дисплејот кога ќе се кликне на connect, на телефонот нема потреба ништо да се потврдува.
Ме интересира нешто околу Андроид ауто , па совет ако може . Кога си во странство т.е. кога немаш мобилен интернет , доволно е само да имаш симнато офлајн мапа на гугл мапс  и Андроид ауто по дифолт ќе си работи на офлајн мапата ?

Поздрав

Да, доволно е да ја имаш симнато офлајн мапата. Само ќе ти недостасува известувањето за сообраќај, работи на пат и најновите POI (points of interest).