Автор Тема: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium  (Прочитано 847 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24346
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« на: Мај 28, 2019, 19:45:47 pm »
Колата е на другар. Втор газда, реални километри и чувана и пазена кола.

Ford Mondeo 2.0 TDCi, 143 коњски сили.
Година: 2007
Километри: 160.000

Ужас слики од Реклама5:http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3278620

Цена: 6900 Евра. Регистрирана до крај на оваа година.

Контакт: Димитар, 071 399 080

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 600
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #1 на: Мај 28, 2019, 22:50:15 pm »
Какви се трошоците за одржување на фордот во смисла на километрите и годините, голем сервис? На ребраст е моторот? Дизелот на дизни е, или бош пумпа? Некој од фордашите да сподели искуство? @Luki Junior мислам имаше мондео?

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3166
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #2 на: Мај 28, 2019, 22:56:53 pm »
TDCi е истиот мотор како HDI. Commonrail turbodizel на ребрест каиш. Овој треба да има веќе еден голем сервис поминато.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3259
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #3 на: Мај 29, 2019, 09:13:55 am »
2.0 хди, проверен и покажан мотор

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4015
 • The Spartan General
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #4 на: Мај 29, 2019, 09:54:12 am »
Со инјектори и ребраст е. Ребраст 10 години или 180к километри. Инјекторите треба да се здрави и доверливи. Но... Сепак да се проверат на дијагностика дали компензираат со вбризгување и по потреба да се репарираат.

Инаку многу добра кола со одлично подвозје (кое е релативно евтино да се смени).
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45173
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #5 на: Мај 29, 2019, 10:05:05 am »
Одлична комбинација на мотор и опрема. Често Икс оди со 2.2тдци кој е многу полош мотор.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2548
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #6 на: Мај 29, 2019, 13:44:19 pm »
Тукушто го видов во Тафталиџе :)

Испуштив да пишам дека одлично изгледа :)
« Последно менување: Мај 30, 2019, 09:25:14 am Mikius »

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 465
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #7 на: Мај 30, 2019, 09:07:05 am »
Има ли цена оваа кола?
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19656
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #8 на: Мај 30, 2019, 09:14:20 am »
Пишува 6900 евра.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 465
Одг: Услужен оглас: 2007 Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium
« Одговори #9 на: Мај 30, 2019, 11:33:09 am »
Да да, сега гледам дека си стои цена, ама нема кој да види :)
Претпоставката е мајката на сите заебувања