Автор Тема: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW  (Прочитано 1358 пати)

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2614
Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« на: Мај 24, 2019, 08:53:58 am »
Се продава колата од насловот :)  Состојбата е одлична, не е мавната, фарбана, лемена.... За подетални информации тука сум.

Си има мали гребаничиња, ама каско е осигурана од прв ден така да идниот газда може да си ги реши во било кој сервис тие работи на сметка на каското.

Еве линк од огласот на Реклама5: http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3274193

Еве линк од темата каде што се е пишувано за возилото: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,1805.msg93400.html#msg93400

Цената е пишана 12.500, со оглед на тоа дека сите сакаат да се ценкаат без разлика колку и да се пише дека цената е фиксна. 11.500 е крајната цена.
Знам дека има и поефтини и со помалце км коли, али што уште и неам сменето на колава и вложено во неа така да стварно нема вложувања кој и да ја земе.« Последно менување: Мај 24, 2019, 13:55:42 pm Sase_91 »
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3377
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #1 на: Мај 24, 2019, 10:13:33 am »
Чувана, мазена, пазена.... ретко добро зачувана А4-ка.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • Бенве си е бенве
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #2 на: Мај 24, 2019, 10:14:41 am »
Еве како од прилика изгледа кола на 280000к, може секој што сака да купи да ја проба неа, и некоја од увоз со 134000 па да направи разлика.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3946
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #3 на: Мај 24, 2019, 10:22:00 am »
Добро, само што не сите сопственици и знаат да чуваат коли до 280.000км. Ама аудиво на саше е одличен примерок, нема што.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #4 на: Мај 24, 2019, 10:52:52 am »
Ќе оди за брзо.

Со среќа!
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 268
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #5 на: Мај 24, 2019, 11:17:17 am »
А му реков да ја врати на 130.000, па некој препродавач на 80.000км, па некој ќе си купи ново возило :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2420
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #6 на: Мај 24, 2019, 11:39:51 am »
Што е следно? 300кс заден погон аутоматик?


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2614
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #7 на: Мај 24, 2019, 13:53:47 pm »
Ќе почека малце следното, барем неколку месеци сигурно. Искрено нема коли на пазаров што ми се допаѓаат а се во мојот ценовен ранг. Ама кога ид а биде сигурно ќе биде аутоматик а многу би сакал и 4Х4. Како и да е преден нема да биде :) И најголема причина што ја продавам колава е тоа што е мануел.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44924
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #8 на: Мај 24, 2019, 18:12:36 pm »
Убава причина си нашол.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2420
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #10 на: Мај 24, 2019, 19:40:58 pm »
https://www.caranddriver.com/features/a23367341/automatic-transmission-best-zf-eight-speed/
Завчера се потсетив колку е најдобар, т.е.  путер + брз + послушен :)
@brasica


Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5221
 • Бенве си е бенве
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #11 на: Мај 24, 2019, 20:28:28 pm »
Мојот од тие аутоматици ли е?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2614
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #12 на: Мај 25, 2019, 00:48:42 am »
Од тие е. Незнам која генерација, ама од тие е :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен plockaMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #13 на: Мај 25, 2019, 14:34:20 pm »
Пример за тоа како се одржува една кола. Браво. И ценава не е воопшто скапа.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2410
Одг: Audi A4 B8 2.0 TDI 2009 105KW
« Одговори #14 на: Мај 25, 2019, 15:33:24 pm »
Како не е скапо, нова Шкода се купуе за тие пари ;D  ;D  ;D