Автор Тема: Alfa Brera 2.4 Jtdm  (Прочитано 2790 пати)

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1491
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #15 на: Март 31, 2020, 15:49:27 pm »
Od lani do Koronava samo se vozese Brerata, sega od dosada pak malku kje se potcepne
Izvadeni leptiri na usisna grana, zastopirani so navoj i strafovi i zadihtuvano so tecen teflon
19ki Advanti racing Turba (da, Turba) spremni za nov leten setInteresno si legnaa,...inaku kapacinja centralni imam, ne se montirani


« Последно менување: Март 31, 2020, 15:55:21 pm Alfista »

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5361
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #16 на: Март 31, 2020, 17:53:58 pm »
Одлични се бандажите!!!

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 972
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #17 на: Март 31, 2020, 21:46:57 pm »
Od kaj kupuete OZ?

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 556
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #18 на: Март 31, 2020, 22:39:58 pm »
Грицната ти е гумата.

Отсутен comang

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 85
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #19 на: Април 01, 2020, 11:05:16 am »
Да, "почело је".
Човекот си купил одличен автомобил. Секако како и сите половни автомобили си има маани, кои ќе се средат. И......  ќе ужива во возењето. Создравје да си ја вози.
ex AR 145 1.4TS, ex AR 159 1.9JTDm
AR 145QV.....

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #20 на: Април 01, 2020, 11:30:00 am »
Одлични тркалата! :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #21 на: Април 01, 2020, 11:46:35 am »
Od kaj kupuete OZ?
Пнеуматик

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1491
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #22 на: Април 07, 2020, 15:49:40 pm »
Od kaj kupuete OZ?
Одлични тркалата! :)
Фалаааа,
Поубави колца да си купиш

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #23 на: Април 07, 2020, 20:32:55 pm »
Od kaj kupuete OZ?
Одлични тркалата! :)
Фалаааа,
Поубави колца да си купиш
Патичиња.

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1491
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #24 на: Април 20, 2020, 11:59:09 am »
Edna pozerska  8)


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4447
 • хаУс мајстор
Одг: Alfa Brera 2.4 Jtdm
« Одговори #25 на: Април 20, 2020, 12:24:48 pm »
Малиот кога го земам од градинка, стално ми вика:
Тато ене ја тркачката кола :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.