Автор Тема: Fiat 500?  (Прочитано 2560 пати)

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3183
Одг: Fiat 500?
« Одговори #15 на: Мај 17, 2019, 13:48:21 pm »
Не знам колку место би имало позади, ама секако не е олеснителна околност што Фиат 500 нема задни врати :-\

И јас го размишљав истото ауто, поради истите причини, и се пишманив, пошо иако сеуште е фацка, не ми исполнува критериуми за практичност.

А Opel Adam, сличен коцепт.

Ист концепт, не сличен... Затоа и од Адам се пишманив.

Успут, пошо глеам дека нешо се потресоа некои особи, не реков дека е невозможно да се возат деца во кола со три врати, туку дека трите врати мене не ми исполнуваат критериуми за практичност.

Не се потресува никој, ти си кажа дека твоите критериуми за практичност не се исполнети, јас си велам дека мене веќе 5 години тоа ми е секојдневие во кое не осеќам сериозна ограниченост поради бројот на врати. Лично би избегнувал мали коли со 5 врати ако е можно.

Отсутен GixxerMKD

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 38
Одг: Fiat 500?
« Одговори #16 на: Мај 20, 2019, 19:41:05 pm »
Фала на сите за одговорите, Смартот иде на продажба, се бара Фичо :)

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 296
Одг: Fiat 500?
« Одговори #17 на: Мај 22, 2019, 01:32:33 am »
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2911074
Еве едно од 2009та :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9506
 • Giulietta QV
Одг: Fiat 500?
« Одговори #18 на: Мај 22, 2019, 08:23:42 am »
одамна стои ова во Динамикс

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5575
 • Плинаш!!!
Одг: Fiat 500?
« Одговори #19 на: Мај 24, 2019, 21:31:22 pm »
Имаше едно на фб сега, абарт по сите прописи. Ако сакаш да го побарам огласот?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5575
 • Плинаш!!!
Одг: Fiat 500?
« Одговори #20 на: Мај 24, 2019, 21:48:15 pm »
Сега прочитав дека е за сопругата и за децата, па најверојатно абарт не ти влага во изборот, но предобро изгледа. Еве некоја слика.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19749
Одг: Fiat 500?
« Одговори #21 на: Мај 24, 2019, 22:23:17 pm »
Маега му, за мене би си го купил...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Челик

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5575
 • Плинаш!!!
Одг: Fiat 500?
« Одговори #23 на: Јули 15, 2019, 18:52:35 pm »
Го заборавиле од фабрика да го стават

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk