Автор Тема: Месец ипол не можам да го отворам форумов  (Прочитано 577 пати)

Отсутен Kikulec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Здраво,

Месец ипол не можам да го отворам форумов, цело време ми дава „This page can’t be displayed“ на Internet Explorer, „This site can’t be reached“ на Chrome, „The connection has timed out“ на Firefox, итн. Во текот на тие месец ипол, само еднаш почна да се отвора, пред две недели од прилика, беше ок неколку дена, и сега пак исто. Користам кабелски интернет од Телекабел. Главниот сајт carclub.mk се отвора без никаков проблем цело време, само форумов не се отвора. Момелно сум преку Tor Browser, и преку Tor Browser форумот се отвора без никаков проблем цело време.

Некој друг со истиот проблем, или совет што би можело да биде?
« Последно менување: Мај 15, 2019, 11:52:42 am Kikulec »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #1 на: Мај 15, 2019, 10:32:33 am »
Ај пиши ми ја во ПП твојата IP адреса.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #2 на: Мај 15, 2019, 15:25:08 pm »
Воедно пробај да смениш DNS адреси, стави OpenDNS 208.67.220.220/208.67.222.222 или GoogleDNS 8.8.8.8/8.8.4.4

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2649
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #3 на: Мај 15, 2019, 15:31:24 pm »
I jas go imav istiot problem, preku wifi nesakase da se otvara forumov, a preku netot na tel sakase. I se javiv vo Vip mi ja smenija ip adresata i sea e ok  ;D

Отсутен Kikulec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #4 на: Мај 15, 2019, 18:04:59 pm »
Пред малку се отвори форумов, пролистав неколку теми, и пак истото, сега повторно сум преку Tor Browser, инаку DNS-ите ми се тие од Google...