Автор Тема: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019  (Прочитано 3114 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24828
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #1 на: Мај 14, 2019, 17:23:18 pm »
Кратко текстче, забавно. Би сакал да имаше уште по 2-3 реченици за секое ауто :)
Видеото е cool, музиката е uncool, low contrast ефектот не ми се допаѓа - делува washed out.

Само напред со повеќе текстови и видеа! :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
 • ...кад звизде шурикени.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24828
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #3 на: Мај 14, 2019, 18:53:00 pm »
Кратко текстче, забавно. Би сакал да имаше уште по 2-3 реченици за секое ауто :)
Видеото е cool, музиката е uncool, low contrast ефектот не ми се допаѓа - делува washed out.

Само напред со повеќе текстови и видеа! :)

Реално, многу малку време имавме со колите. :/ Ќе беше подобро да имавме нијанса повеќе, за и повеќе материјали да се има.

Видеото е такво какво што ни го дадоа од ангажираниот снимател, немав време да го средувам, само измонтирав кадри кои ми изгледаа интересни. Ни мене не ми се свиѓа бледуњавиот хипстерски изглед. :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ќарено! :D
« Последно менување: Мај 14, 2019, 18:59:39 pm zeroSignal »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #4 на: Мај 14, 2019, 20:06:22 pm »
Хипстерлук, а толку убави предели со живописни бои, природа и небо.

Мода јбг.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2861
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #5 на: Мај 14, 2019, 20:22:13 pm »
Нема врска со хипстерај, напротив, одличен ванила материјал за доработка. Се снима/слика ,,оплакнато“ (поголем динамички опсег т.е. сенките јасни ко ден, нема изгорено небо, облаци или светли бои) за да може во постпродукција да се дотера по ќеjф, дал џишка ,,HDR'' или пак блекаут вињетка...кој како милува. Стабилизација му е чкарт али останатото си е ок.

Него најбитното, дали launch control е проследен со пцуење во новава 911ка? @zeroSignal


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24828
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #6 на: Мај 14, 2019, 20:29:06 pm »
Не е до толку насилно као во 991.2 Turbo S, али да, има експлицитности. :D

Edit: Дечкото ја правеше стабилизацијата со некаков Ronin, ќе да беше Ronin S. И јас очекував да биде помазно.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #7 на: Мај 14, 2019, 22:55:23 pm »
со некаков Ronin, ќе да беше Ronin S

Тогаш воопшто не е чудно што е чкарт стабилизацијата. Ронин е одлично парче опрема, ама бара многу учење, подесување и на опремата и на себеси (ninja walk). Во спротивно, видео од рака ќе има подобра стабилизација.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #8 на: Мај 16, 2019, 12:29:48 pm »
Значи можело брза кола без 17 грпки, спојлери, скупс, вентс, интејкс,  од кои пола би биле фејк...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24828
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #9 на: Мај 16, 2019, 12:58:32 pm »
Да де, нормално, Porsche е.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #10 на: Мај 16, 2019, 13:20:43 pm »
Not quite...

« Последно менување: Мај 16, 2019, 14:06:37 pm zeroSignal »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24828
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #11 на: Мај 16, 2019, 13:52:57 pm »
GT2 RS е сосем друга приказна, таму спојлерите и отворите се функционални.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16951
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #12 на: Мај 16, 2019, 15:50:37 pm »
Боиве за 15 секунди ги средив, не е тоа проблем. А и не е така едитирано туку е така снимено.
« Последно менување: Мај 16, 2019, 17:01:58 pm DarthJe5us »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #13 на: Мај 16, 2019, 16:47:19 pm »
Херојски потег.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31051
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #14 на: Мај 19, 2019, 21:32:57 pm »
Дали тоа во еден момент при крајот на снимката беше @Banzai ?