Автор Тема: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019  (Прочитано 2884 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36582
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #30 на: Мај 24, 2019, 22:11:28 pm »
Господинот со "ML" иницијали можда шетал со копачки, али сеа си има GT2 RS

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18726
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #31 на: Мај 24, 2019, 22:39:14 pm »
Analogija be Simo....
Kolava ocajno saka da dokaze deka e racecar isto kolku sto onie od osnovno sakaa da dokazat deka se fudbaleri...makar i tropale po hodnici so kopackite ko podkovani konji, namesto na utakmica kaj sto im e mesto. 😁

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2639
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #32 на: Мај 25, 2019, 00:53:19 am »
Па колава е рејскар :) Нешто најблиску до рејскар и роуд лигал е ова и 720S. Другите коли кој сакаат да се рејскар а можат и да се возат нормално на улица не им се ни до колена.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18726
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #33 на: Мај 25, 2019, 10:14:15 am »
Pa neka ja turi na prikolka i mrsh na staza, a ne pred kafana. ;D Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16643
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #34 на: Мај 25, 2019, 16:23:48 pm »
Зошто би ја турил на приколка.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45407
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #35 на: Мај 25, 2019, 16:32:55 pm »
За да ја продаде повеќе.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18726
Одг: CARclub Возење: Porsche Driving Experience 2019
« Одговори #36 на: Мај 25, 2019, 16:38:18 pm »
За да ја продаде повеќе.

The Pension GT2 RS.