Автор Тема: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008  (Прочитано 770 пати)

Отсутен saserossonero

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« на: Мај 01, 2019, 19:55:06 pm »
Скоро го удрив браникот.  Од пластика е не се праве.  Ако знаете некој што продава или некој аутошоп што порачува или слично ве молам пишете..

Присутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5452
 • Плинаш!!!
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #1 на: Мај 01, 2019, 19:58:56 pm »
Види во karoserija.mk.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен saserossonero

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #2 на: Мај 01, 2019, 20:09:05 pm »
Имат ли работилница да менат или ќе мора јас да си го менам. Веројатно и ќе морам јас да го фарбам? Фала на информација.

Присутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5452
 • Плинаш!!!
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #3 на: Мај 01, 2019, 21:25:58 pm »
Они само набавуваат делови, другото е твое.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 440
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #4 на: Мај 06, 2019, 08:07:04 am »
@saserossonero Провери и во Макдел www.makdel.mk , на влез во Скопје, не знам колку ти е оштетен браникот, знам дека има опција да се завари пластиката, имаше еден Игор од Драчево работеше на таква проблематика
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен saserossonero

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #5 на: Мај 06, 2019, 14:30:01 pm »
Еве колку ми е оштетен.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #6 на: Мај 06, 2019, 14:37:33 pm »
Оваа би требало да се среди,решетка ќе си земеш ид каросерија.мк

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 440
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #7 на: Мај 06, 2019, 14:42:04 pm »
@saserossonero Не зафркавај за ова да менуваш цел браник и тоа кинезарија - пластикарија, распрашај се кој може да ти го среди браникот со варење, имам некој стар број контакт од Игор од Драчево 070/ 627 - 856, не сум сигурен дали му е уште тој број
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3117
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #8 на: Мај 06, 2019, 18:07:57 pm »
И јас го иам тоа бројче. И исто така го препорачувам...

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1465
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #9 на: Мај 06, 2019, 19:59:40 pm »
И јас имам лепено браник кај Игор, презадоволен сум како излезе.

За волку мала пукнатина не се зафркавај браник да менуваш.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6427
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #10 на: Мај 06, 2019, 21:17:45 pm »
Абе што се правите со сила глупи кога ова може секој автолакер да го среди, каков игор да му ебам тоа лакомиот за пари.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3899
 • хаУс мајстор
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #11 на: Мај 06, 2019, 21:19:17 pm »
Препорака и од мене за Игор.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен saserossonero

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #12 на: Мај 07, 2019, 08:33:34 am »
Па сега не сум имал ваков случај и затоа незнаев дали се праве и од каде се купуваат деловите. Али кога веќе се праве ќе купам решетка само.

Отсутен plockaMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Купувам браник за Фиат Браво 1.4 2008
« Одговори #13 на: Мај 25, 2019, 15:05:36 pm »
Па сега не сум имал ваков случај и затоа незнаев дали се праве и од каде се купуваат деловите. Али кога веќе се праве ќе купам решетка само.

https://www.facebook.com/avtoplastika.igor

Кај Игор имам и јас одено. Ја заврши одлично и брзо работата. Коректен и со цена. Тие што лаат за него или не го знаат или лажат. Однеси го и ќе ти каже дечкото дали се прави или не. Ако каже дека се прави, ќе ти го направи.