Автор Тема: Mercedes E280 cdi  (Прочитано 3786 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9652
 • Архитект
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #30 на: Август 14, 2019, 00:12:00 am »
Шо му беше шо не одеше поќе од 210 ?

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11749
 • Пудингот на шоферството
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #31 на: Август 14, 2019, 06:03:42 am »
So znam,nekese ne odese kako limitiran da bese...Ama vo megjuvreme pocna da odi,jas nisto ne cepnav. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9652
 • Архитект
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #32 на: Август 14, 2019, 09:29:06 am »
Кај има сила - нема правдина.

;D

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1252
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #33 на: Август 14, 2019, 09:39:03 am »
Да не те лажат на километраж бандашите :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11749
 • Пудингот на шоферството
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #34 на: Август 14, 2019, 13:37:53 pm »
 ;D Таман ср бандашите и гумите,а и по гпс мерено толку е...Е сеа Саботата го држев 210 едно 5-10мин и тргна над 210...Фати 230  ;D ;D ;D
Можи компјутерот нешто зарѓан беше  ;D ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6280
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #35 на: Август 14, 2019, 14:26:48 pm »
Исчистил дпф мпф маф бав све, сега има слободен проток. ;D :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9652
 • Архитект
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #36 на: Август 14, 2019, 14:40:37 pm »
Kапни му тро ракија на комјутеро. Нека се освежи.
:D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #37 на: Август 14, 2019, 19:15:28 pm »
210 со комбето на приколка, веројатно...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен malinamamun

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 496
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #38 на: Август 14, 2019, 21:05:03 pm »
11 литри на 210км. Sвер се овие мечки..

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11749
 • Пудингот на шоферството
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #39 на: Август 14, 2019, 21:36:54 pm »
210 со комбето на приколка, веројатно...
210 со комбето на приколка, веројатно...
210 со комбето на приколка, веројатно...
Хахаха,не не не,не е возможно тоа,до 90км/ч и веќе станува опасно и тоа доста опасно...Тежината,должината си го праваат своето...
Ама со 3 Русинки внатре,се опушти и Мерџо го проби 'лимитот'.

п.с тоа 11л на 210 јас не го вервам многу,ама ајде...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4303
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #40 на: Август 15, 2019, 07:17:14 am »
Па мислам дека е точно зошто веќе си ја постигнал брзината и моторот си преде и не му треба многу гориво за да ја одржува таа брзина.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11749
 • Пудингот на шоферството
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #41 на: Август 15, 2019, 09:20:11 am »
За 1830кг,3.0 в6 таман е потрошувачката.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 750
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #42 на: Август 15, 2019, 11:37:03 am »
Potrosuvackata sto ja gledate e prosecna otkako kolata e zapalena, na ovoj Mercedes ne moze da se namesti da pokazuva momentalna potrosuvacka. Jas na otvorwno ne uspeav nikako pod 7l/100km (po bord) da mu simnam na ist vakov sedan. Inace ovie mislam deka poveke trosat od reden sestak sto go ima do 2004 god.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11749
 • Пудингот на шоферството
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #43 на: Август 15, 2019, 13:16:40 pm »
Jas pod 10l nemam videno prosecna. >:(
Ama ne se ni trudam da spustam...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10006
Одг: Mercedes E280 cdi
« Одговори #44 на: Август 15, 2019, 19:02:33 pm »
Таман е 10, лесно за пресметување ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.