Автор Тема: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift  (Прочитано 1826 пати)

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« на: Април 29, 2019, 10:45:43 am »
Количето е увезено од Швајцарија во 2017.
Има поминато 250,000 км и се продава заради промена на возило :)

Тој шо ќе си го земи ќе си го изнавози  ;)

- Регистриран до 11.2019 - без зелен картон
- Кожен волан со команди и подесување
- Многу ниска потрошувачка
- 6 Брзини
- Темпомат
- Климатроник, двозонска
- Елек. на сите 4 прозори
- Елек. ретровизори
- Сијаличиња на рачките од вратите
- Оригинал БМВ 16ки бандаши

Количето си е супер, кој сака можи да си дојди, да ја види и да ја проба.
Замени не правам, но ќе има добра цена за кеш.

Сите слики можите да ги видите овде: https://imgur.com/a/lQu3tG6
ЦЕНА: 5,700 Е

« Последно менување: Мај 06, 2019, 01:44:42 am Krashot »

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #1 на: Април 29, 2019, 22:13:01 pm »
Бумп .... 5,600Е - ИТНО

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #2 на: Мај 07, 2019, 02:29:49 am »
Bump

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #3 на: Мај 14, 2019, 19:56:30 pm »
Bump 5550

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #4 на: Мај 17, 2019, 19:06:46 pm »
BUMP - морав уште еден бумп, колата ќе се гледа да се продај во најбрз можен рок, мометална цена 5300 не е фиксна.
Благодарејќи му на Телеком, бев еден до добитниците што ќе патува на финалето во Мадрид од Лигата на Шампионите, така да....мора малце и за друго да се трошат парите, а не само за коли...хаха

P.S И потоа цело лето ќе го поминам во Германија за работа како студент...така да промена на возило ќе се почека до Август :)

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #5 на: Мај 24, 2019, 18:34:10 pm »
бумп

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #6 на: Јуни 07, 2019, 13:27:55 pm »
бумп

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #7 на: Јули 05, 2019, 10:54:33 am »
Bump 5100

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #8 на: Септември 12, 2019, 16:00:57 pm »
BUMP! Колата ми требаше многу во Јули па затоа не бев активен на темата.
Променето масло Liqui Molly 5-30w и филтри.
Маслото е променето на 261000 км, моментално 262000.

Можна е и замена за кола бензин до 100кс
« Последно менување: Септември 12, 2019, 16:11:34 pm Krashot »

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #9 на: Септември 23, 2019, 11:50:30 am »
Бумп

Отсутен Krashot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 44
Одг: BMW 118d 143 ks 2007 - Facelift
« Одговори #10 на: Октомври 05, 2019, 20:04:59 pm »
Можи клуч. :)