Автор Тема: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition  (Прочитано 7768 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20005
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #60 на: Октомври 18, 2018, 10:49:02 am »


Самиот си контрадикторен како јас срипувам за ваг, а стратро ме дупел за бмв кога бмв и ваг немаат допирна точка. Па на крај се испостави дека стратро се води по наслови на тестови а не што пишува внатре пошто нели е многу тешко да се чита.

Не бе златен, Стратро се водеше по verdict на крајот од тестотoвите, а ти се натегаше со цитирање на фусноти од истите.

Па вердиктот е дека за упола цена можеш да добиеш ванаби бмв ама во сите клучни полиња не се рамни со бмв. Зимаш Шкода Октавија РС и се мислиш дека си крал на патот а од лево те поминува бмв 330д со 260кс со многу леснотија.

Елај си во ванаби бмв темата..

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2526.new.html#new

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #61 на: Октомври 18, 2018, 10:50:41 am »
Акциска е цената. Тешко да оди. Сепак е стравотна понуда...

Имаш бензин гди ако проаѓаш ептен мала километража за 17000.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9782
 • Giulietta QV
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #62 на: Октомври 18, 2018, 10:59:06 am »
овие возилца се идеални за македонските калдрми
не заслужуваат тие улици било што испод СУВ

среќа што ги има и во подостапни верзии како Спортаж и Тусон

Да знаеш само како брзо се трошат гумите на Q7ца и слични и какви  куку нонен реакции имаш кога ќе им кажеш цена на нови.....;D

знам како се трошат и ги знам цените, оние што ги зимаат на старо и возат ќељави непропишани димензии на гуми не знаат пред да ги истесат последните евра за Љ7

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 852
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #63 на: Октомври 19, 2018, 14:00:02 pm »
Го гледав претходниот модел на Sportage ми беше во поширок избор за купување. Продавачот од салон ми вика: Боље земи си C'eed караван ем поише простор ем помалку пари :-)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46918
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #64 на: Октомври 19, 2018, 14:45:31 pm »
Сега цената е на страна на спортаж. Затоа и муабетот е таков.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 852
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #65 на: Октомври 19, 2018, 16:48:38 pm »
Во моментов да

Отсутен JR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 781
  • nobrain.dk
CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #66 на: Октомври 19, 2018, 21:25:32 pm »
Многу муабети погоре... ау.. дечки оладете малце .. што ви де праи кеФ на курот тоа земете... немора одма хејт.. и мене страшно ме нервираат многу работи у сообраќајот вклучувајки и хикс ксенон плаво накај зелено на секој втор гољф 4 или бмв 320 па тоа е тоа .. осмица олади брат.. јас покрај џипо возам и меган и пасат и знам како ти е .. како што пишав спортажот го земав за со фамилијата ни за курч ни за чалам.. и коментирав изненадно добри карактеристики и квалитет на возилото.. а не одма хејт... за курч се знае голф 3 vr6 :)
« Последно менување: Октомври 19, 2018, 21:39:12 pm JR »
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31360
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #67 на: Октомври 20, 2018, 00:19:24 am »
И во тема за КИА ли се хејтате?

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 797
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #68 на: Март 02, 2019, 14:18:31 pm »
Денес го гледав Спортажов. Стварно одлично ауто е. И ги разбирам луѓево што го купуваат. Добар гепек, повисок за низ нашиве дупки, одлична задна клупа.
Супер е колава.
« Последно менување: Март 02, 2019, 14:34:01 pm Bravo »

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #69 на: Март 02, 2019, 15:11:30 pm »
Каква боја го нарача?

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 797
Одг: CARclub Тест: 2018/2019 KIA Sportage 1.6 CRDi DCT First Edition
« Одговори #70 на: Март 02, 2019, 15:22:47 pm »
Не нарачав :)

Другарче глеаше Ceed, ја разгледував.