Автор Тема: Бандажи 15 4х100  (Прочитано 1355 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1255
 • Велешанче
Бандажи 15 4х100
« на: Февруари 21, 2019, 21:44:11 pm »
Купувам алуминиумски бандажи 15 4х100 по можност да се оем за опел. Предност имаат следниве бандажи:Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1198
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #1 на: Февруари 21, 2019, 23:29:24 pm »
16ки барааај :P

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1255
 • Велешанче
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #2 на: Февруари 22, 2019, 16:18:56 pm »
Да се прашував јас 16ки ќе беа, ама газдата не сака :D
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #3 на: Февруари 25, 2019, 00:55:36 am »

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #4 на: Февруари 25, 2019, 14:38:18 pm »
Нека заврши зимскава сезона, би можеле да се договориме  :)


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1255
 • Велешанче
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #5 на: Февруари 25, 2019, 20:13:59 pm »
@Indigo фала на понудата, ама не ми одговараат на изгледот на колата, сепак 2017 година е корсата
@Rakun4e ако не испаднат некои до тогаш, ќе правиме договор
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #6 на: Февруари 25, 2019, 21:02:18 pm »
Колкав радиус на осовина?

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1255
 • Велешанче
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #7 на: Февруари 25, 2019, 21:08:41 pm »
Ако мислиш на централниот отвор, 56.6mm е
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #8 на: Март 12, 2019, 16:35:27 pm »
Нека заврши зимскава сезона, би можеле да се договориме  :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Која цена би им барал за бандажите?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #9 на: Март 19, 2019, 08:04:56 am »
150 Eu.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1255
 • Велешанче
Одг: Бандажи 15 4х100
« Одговори #10 на: Мај 23, 2019, 14:02:37 pm »
Може клуч
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E