Автор Тема: Ново возило, буџет 17-18К  (Прочитано 10952 пати)

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #75 на: Март 01, 2019, 20:31:22 pm »
@Sephiroth честитки за новото возило. Да те служи беспрекорно и да те однесе на сите дестинации каде што ќе посакаш.

Си направил избор како што си сакал ТИ. Батали ги пациентиве од тука, сите возат Ферари и Масерати и чудно им е кога некој обичен смртник ќе купи возило што не им е по ќеиф.

Претстави го на форумов кога ќе земеш клучеви.

Баш завчера сакав да отворам тема за Ferrari do 400.000 евра, дали Superfast или GTC4 lusso, за фамилијарно ми треба..

Отвори ја темата.

Ќе ти препорачаат да си земеш Суперб дизелче, и со останатите пари да купиш станови и дуќани и да лапаш ќирија.

И ако не направиш така, глуп си што фрлаш пари за некакво Ферари.

Не туку сите пари ги вложуваш во дуќани/станови и со парите од киријата си земаш порше 911 на кредит, па по 5-6 години си земаш друго и така цело време ќе си возиш ново порше а иницијлната инвестиција ќе ти остани :D
Да баш така се купува, вози и одржава Porsche 911🤙:)

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 79
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #76 на: Март 01, 2019, 20:37:43 pm »
@Sephiroth честитки за новото возило. Да те служи беспрекорно и да те однесе на сите дестинации каде што ќе посакаш.

Си направил избор како што си сакал ТИ. Батали ги пациентиве од тука, сите возат Ферари и Масерати и чудно им е кога некој обичен смртник ќе купи возило што не им е по ќеиф.

Претстави го на форумов кога ќе земеш клучеви.

Баш завчера сакав да отворам тема за Ferrari do 400.000 евра, дали Superfast или GTC4 lusso, за фамилијарно ми треба..

Отвори ја темата.

Ќе ти препорачаат да си земеш Суперб дизелче, и со останатите пари да купиш станови и дуќани и да лапаш ќирија.

И ако не направиш така, глуп си што фрлаш пари за некакво Ферари.

Не туку сите пари ги вложуваш во дуќани/станови и со парите од киријата си земаш порше 911 на кредит, па по 5-6 години си земаш друго и така цело време ќе си возиш ново порше а иницијлната инвестиција ќе ти остани :D
Да баш така се купува, вози и одржава Porsche 911🤙:)
ahahaha dada i troshi ko 1.9 dizel :D

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2379
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #77 на: Март 01, 2019, 20:45:05 pm »
@BrziGonzalez Шо ќе одржаваш на нова кола која е под гаранција
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #78 на: Март 01, 2019, 20:46:42 pm »
@BrziGonzalez Шо ќе одржаваш на нова кола која е под гаранција
Ако си ја ставиш дома во гаража и да ја гледаш само тогаш може како што пиша погоре 😁

Отсутен Barca

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #79 на: Март 01, 2019, 21:14:16 pm »
Честитки. Со среќа да се вози. Многу безгрижни километри. Битно си одбра автомобил шо ти е по мерак.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #80 на: Март 01, 2019, 21:36:21 pm »
@Sephiroth честитки за новото возило. Да те служи беспрекорно и да те однесе на сите дестинации каде што ќе посакаш.

Си направил избор како што си сакал ТИ. Батали ги пациентиве од тука, сите возат Ферари и Масерати и чудно им е кога некој обичен смртник ќе купи возило што не им е по ќеиф.

Претстави го на форумов кога ќе земеш клучеви.

Баш завчера сакав да отворам тема за Ferrari do 400.000 евра, дали Superfast или GTC4 lusso, за фамилијарно ми треба..

Отвори ја темата.

Ќе ти препорачаат да си земеш Суперб дизелче, и со останатите пари да купиш станови и дуќани и да лапаш ќирија.

И ако не направиш така, глуп си што фрлаш пари за некакво Ферари.

Не туку сите пари ги вложуваш во дуќани/станови и со парите од киријата си земаш порше 911 на кредит, па по 5-6 години си земаш друго и така цело време ќе си возиш ново порше а иницијлната инвестиција ќе ти остани :D

911 не ги исполнува условите за фамилијарно, хеч ми треба, ем 911 нема над 600кс. Superfast-от би ми бил таман, ама све мислам дека GTC4Lusso дека е поумерено у изгледот, нема да паѓа многу у очи низ градов. Само снагата не знам дали ќе ми биде доволна...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #81 на: Март 01, 2019, 21:52:47 pm »
@Sephiroth честитки за новото возило. Да те служи беспрекорно и да те однесе на сите дестинации каде што ќе посакаш.

Си направил избор како што си сакал ТИ. Батали ги пациентиве од тука, сите возат Ферари и Масерати и чудно им е кога некој обичен смртник ќе купи возило што не им е по ќеиф.

Претстави го на форумов кога ќе земеш клучеви.

Баш завчера сакав да отворам тема за Ferrari do 400.000 евра, дали Superfast или GTC4 lusso, за фамилијарно ми треба..

Отвори ја темата.

Ќе ти препорачаат да си земеш Суперб дизелче, и со останатите пари да купиш станови и дуќани и да лапаш ќирија.

И ако не направиш така, глуп си што фрлаш пари за некакво Ферари.

Не туку сите пари ги вложуваш во дуќани/станови и со парите од киријата си земаш порше 911 на кредит, па по 5-6 години си земаш друго и така цело време ќе си возиш ново порше а иницијлната инвестиција ќе ти остани :D

911 не ги исполнува условите за фамилијарно, хеч ми треба, ем 911 нема над 600кс. Superfast-от би ми бил таман, ама све мислам дека GTC4Lusso дека е поумерено у изгледот, нема да паѓа многу у очи низ градов. Само снагата не знам дали ќе ми биде доволна...
Panamera Turbo S E-Hybrid? Блиску до тоа што бараш :P

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #82 на: Март 01, 2019, 21:55:28 pm »
Грда е.  А и некако V12 мислам дека подобро одговара за една фамилијарна кола.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #83 на: Март 01, 2019, 21:58:24 pm »
Грда е.

Еве и ова сигурно не ти се допаѓа ама барем задоволува тоа што бараш ;D Фамилијарно, големо, спортско, над 600 кс, 4 wheel drive... :) Мераци.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 258
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #84 на: Март 02, 2019, 00:08:38 am »
Cestitki i od mene, sega pred malku te zborevme so Sase, vajda ti me da si prijatelot negov :D
On sega za sega prezadovolen od SX4.
Prvite 400km mereno na kapace cisto gradska voznja 6.5l potrosuvacka sto e super so ogled na toa sto zivee vo centar i kaj da pojde semafori go cekaat.

Pretpostavuvam Swiftot i pomalce ke trosi.

Тој сум, колега на Саше, ми сподели позитивно искуство за SX4. Потрошувачката би требало да биде пониска, делкарирано е 4.8 градска, така да ваљда 5.5-5.7 ќе извади во реални услови.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #85 на: Март 02, 2019, 06:59:19 am »
Грда е.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Еве и ова сигурно не ти се допаѓа ама барем задоволува тоа што бараш ;D Фамилијарно, големо, спортско, над 600 кс, 4 wheel drive... :) Мераци.

Nope, M5 има едвај 600кс, и V8, и не е хеч. Em V12 -kata во GTC4 Lusso (680кс) не е турбо, полесно за одржавање, а можда и плин ќе улета... Атмосферец си е атмосферец...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Abertzale

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Ново возило, буџет 17-18К
« Одговори #86 на: Април 04, 2019, 19:22:43 pm »
Ако може да се надоврзам на оваа тема. Кое е вашето мислење за Jeep Renegade затоа што со попустот и ова возило барем со еден модел припаѓа во оваа категорија (RENEGADE 1.6 Mjet 120 hp E6 FWD MT) а како што видов не е спомнато во темава?