Автор Тема: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5  (Прочитано 2324 пати)

Отсутен besko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« на: Февруари 19, 2019, 11:11:15 am »
Здраво Дечки

Дојде време да ја нарачам ГТИ-то

Па би сакал да ми помагате при избор на опрема
Значи ке биде Перформанце Пакет со 245PS

Битно ми е да има :

Панорамски кров
DSG МЕЊАЧ
ВИРТУАЛ ЦОЦКПИТ
Звучење DYNAUDIO 400W
Бојата ке биде иста како во видео


А другото сакам вие да ми помагате каква опрема плус да одберам (сакам да кажам дека не сакам да фрлам пари на нешто што нема да ми биде корисно)Чекам вашиот помош

Поздрав.
Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47993
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #1 на: Февруари 19, 2019, 11:50:44 am »
Штом имаш DSG важното си го избрал. Следното е LED/Xenon задолжително да има. Другото е веќе финеси.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #2 на: Февруари 19, 2019, 11:53:38 am »
Диференцијал следува во перформанс пакетот?

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3399
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #3 на: Февруари 19, 2019, 11:56:10 am »
Бојата ке биде иста како во видеоСупер, пошто е во прајмер може лесно да си одбереш после боја. :)

Присутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 920
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #4 на: Февруари 19, 2019, 12:34:34 pm »
Кажи им all inclusive и problem solved

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25930
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #5 на: Февруари 19, 2019, 13:38:24 pm »
Штом имаш Performance пакет, веќе ти се начелно решени работите. Мислам дека стандардно доаѓа со LED предни светла, така да тоа е тоа. Нека има навигација, провери дали имаат ситници како алуминиумски педали, итн. Обавезно стави си ситници како паркинг сензори (па и паркинг камера) напред и позади...

Веќе имаме еден MK 7.5 GTI на форумов, ѕирни ја темата: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,21629.0.html

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4915
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #6 на: Февруари 19, 2019, 13:58:02 pm »
Си го нарачал најважното а тоа е дсг и виртуал кокпит кој што мислам по дифолт иде со него и навигација. Паркинг сензори нормално да не праиме муабет, задна камера, адаптивен темпомат и сите тие пропратни безбедносни системи, греење на ветробранско стакло, адаптивна суспензија ако не иде стандард и тоа е добра опција и комплет тоа зимскиот пакет што иде со греачи на седишта и перење на фаровите.

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 608
Одг: ПОМОШ ЗА ГОЛФ ГТИ МК7.5
« Одговори #7 на: Март 04, 2019, 20:53:59 pm »
Ај купи го па да провериме дал ќе ме стигнеш :D