Автор Тема: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross  (Прочитано 1975 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24120
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« на: Февруари 11, 2019, 18:39:10 pm »


https://www.carclub.mk/2019/02/11/vozevme-se-zapoznavme-so-noviot-super-komforen-citroen-c5-aircross-i-prakticniot-i-modularen-berlingo/

--

Секоја чест на Citroen. Дизајнот е каков што треба да биде (малку одлепен), ама го погодиле комфорот. Браво.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44702
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #1 на: Февруари 11, 2019, 18:49:31 pm »
Со правилната суспензија доаѓа или со обична?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24120
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #2 на: Февруари 11, 2019, 18:57:05 pm »
Со правилната, и само со правилната.

Отсутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 817
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #3 на: Февруари 11, 2019, 19:01:19 pm »
Линкот.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15720
 • Keep it 100
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #4 на: Февруари 11, 2019, 19:58:56 pm »
Од напред е како накитен Dacia Duster од прошлата генерација. Инаку од други агли не изгледа лошо.

Чекам да претстават и нормална кола со оваа суспензија.

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 473
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #5 на: Февруари 11, 2019, 20:34:50 pm »
Не е лош.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 648
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #6 на: Февруари 11, 2019, 21:29:01 pm »
Добра рецензија

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30553
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #7 на: Февруари 11, 2019, 21:51:11 pm »
Ууууууу    *ичку!!!!!!

Тоа бе Цитроен, тоа (да ви го начука Рики). Тоа е таа уникатна кола, ова има да искине низ Холандија, Белгија и Франција.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 35766
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #8 на: Февруари 11, 2019, 22:42:54 pm »
Како да кажам а да не бидам погрешно разбран...

КАТАСТРОФА! Дизајнерот веројатно го имаат позајмено од фабрика за гумени бомбони

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 633
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #9 на: Февруари 11, 2019, 22:43:59 pm »
Добро ауто.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 647
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #10 на: Февруари 11, 2019, 23:44:12 pm »
Sto sve nema u prednicata, ima dovolno elementi za komplet tri prednici  zasebni da se napraat :)
Stvarno e stvar na vkus, ama go napstegale...

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1733
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #11 на: Февруари 12, 2019, 04:09:01 am »
Ууууууу    *ичку!!!!!!

Тоа бе Цитроен, тоа (да ви го начука Рики). Тоа е таа уникатна кола, ова има да искине низ Холандија, Белгија и Франција.

Доста бе со таа Белгија.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Присутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2128
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #12 на: Февруари 12, 2019, 08:32:36 am »
Ауу види го внатре, фантазија! Многу ми праве мерак 😚

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19577
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #13 на: Февруари 12, 2019, 08:47:38 am »
Шеф на Дизајн: Чинам дека убаво го склопивме, таман си е! (*

Шеф на Маркетинг:
(*


(* соодветно преведено на француски, се разбира
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2730
Одг: CARclub Возење: Citroën C5 Aircross
« Одговори #14 на: Февруари 12, 2019, 12:54:04 pm »


Колата е ок.

Ама оваа од лево...

Уфффф...