Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 46658 пати)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7224
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #795 на: Ноември 05, 2019, 09:09:30 am »
Омилениот возач на Хамилтон е Кими:

https://www.reddit.com/r/formula1/comments/brupt5/lewis_hamilton_names_his_favorite_driver_kimi/

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3567
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #796 на: Ноември 05, 2019, 18:29:50 pm »
Кој па не го сака, таква легенда не се раѓа често.

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4747
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #797 на: Ноември 05, 2019, 19:34:55 pm »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1067
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #798 на: Ноември 05, 2019, 21:37:40 pm »
Gubre od coek, se dava li takva izjava.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3567
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #799 на: Ноември 05, 2019, 21:40:57 pm »
Битен ко татко му во ф1. Уствари може ќе остане запамтен ко пинг понг, ако не можеш да го поминеш удри го.

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4747
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #800 на: Ноември 06, 2019, 07:51:50 am »
Ферари ќе го земат како возач.........никад.

Верстапен на страна, од она што јас лично можам да заклучам е дека ниту еден тим нема официјално покренато постапка против ферари, фиа нема најдено ништо кај ферари дека прекршува правила а на интернетов изглегоа еден куп прикаски како имале предност на правците. Нешто можеби има вистина, нешто не, но на крајот на денот нема никаква постапка против ферари барем до моментов. Ферари се правдаа дека се поспори во тексас поради тоа што леклергхкххх е со стар мотор и плус правеле некои нови модификации за повеќе даунфорс па затоа на правците не биле толку брзи како порано. Ќе видиме за 2 недели што како ќе биде.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47552
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #801 на: Ноември 08, 2019, 09:15:37 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1126
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #802 на: Ноември 10, 2019, 22:30:16 pm »
https://youtu.be/RMEwEbuKQzE

Ај до година можи ќе се подобри.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7519
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #803 на: Ноември 10, 2019, 23:08:24 pm »
WTF?

Ова само во 2019та?

Присутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2964
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #804 на: Ноември 10, 2019, 23:38:46 pm »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1067
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #805 на: Ноември 17, 2019, 09:53:17 am »
Dosta izednaceni bolidive vo kvalifikacii Brazil.
Moze da e interesna trkata, pogotovo i Lecler trga od 13to mesto.

Interesna izjavata na Vetel, ubavo im go spusti onaka kulturno na Redbul.

“I’m a bit surprised with the speed Honda had down the straights, I don’t know where that came from," he said. "I think it’s funny a little bit. I don’t know how.


Izgleda se trosi ulje na veliko  ;), ili pak od jakiot "downforce" na redbul ::)
Ili pak mozebi Honda konecno go slozi motorot kako sto treba, sto bi bilo super.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #806 на: Ноември 17, 2019, 11:24:13 am »
Ни едното ни другото, според мене му ја открија формулата за брзина на Мерцедес. Некој порано некој покасно. Догодина ќе биде интересно...

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1067
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #807 на: Ноември 17, 2019, 11:54:39 am »
Mozebi, koja e formulata na mercedes?

Присутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2964
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #808 на: Ноември 17, 2019, 11:55:58 am »
Мерцедес се откажаа со развој на болидот уште пред 7 трки. Посветени се на болидот за наредната сезона.

Формулата за подобрувањето на Редбул и Ферари се вика куроболие кај Мерцедес.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47552
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #809 на: Ноември 17, 2019, 11:59:03 am »
Ни едното ни другото, според мене му ја открија формулата за брзина на Мерцедес. Некој порано некој покасно. Догодина ќе биде интересно...
Па се произнесоа дека ладењето на задните кочници беше причината за годинешнава титула.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.