Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 39019 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Formula 1 - Season 2019
« Одговори #675 на: Октомври 06, 2019, 19:56:00 pm »
Ферари фан бојс triggered in 3, 2, 1

линк

« Последно менување: Октомври 06, 2019, 20:01:27 pm zlatkoa »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #676 на: Октомври 06, 2019, 19:59:33 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 228
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #677 на: Октомври 06, 2019, 20:38:11 pm »
Секако дека нема да вози само AMG, досадно е  ;D

Еве го и со P1:


Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3551
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #678 на: Октомври 06, 2019, 22:35:11 pm »
Ова изгледа за помалку BOOOOO да му прават.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2916
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #679 на: Октомври 07, 2019, 07:50:18 am »
Прав ѓуптин

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #680 на: Октомври 07, 2019, 08:36:44 am »« Последно менување: Октомври 07, 2019, 10:55:15 am Deni »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #681 на: Октомври 08, 2019, 07:51:08 am »
 ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #682 на: Октомври 08, 2019, 14:38:37 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2916
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #683 на: Октомври 10, 2019, 07:53:28 am »
сабота за квалификации ќе врни, можно е и да се одложат, па недела во 2-3 после полноќ ќе бидат, па во 7 трката.  :(  ::)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #684 на: Октомври 10, 2019, 09:51:37 am »
„Малце“ ќе врне во сабота:
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #685 на: Октомври 10, 2019, 09:54:37 am »
Vettel ич нека не стартува, да не го крши болидот за џабе...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #686 на: Октомври 10, 2019, 10:26:47 am »
Ако дозволат квалификации на вакво време јас типувам Кими дека ќе извади време меѓу први 5

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2916
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #687 на: Октомври 10, 2019, 10:44:58 am »
Максимум е да роси или многу слаб дожд за да се одржат, ама изгледа ќе грга, дури и 3-та сесија дали ќе се одржи ќе видиме.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #688 на: Октомври 10, 2019, 11:01:00 am »
Максимум е да роси или многу слаб дожд за да се одржат, ама изгледа ќе грга, дури и 3-та сесија дали ќе се одржи ќе видиме.
Прогнозата излегува од рамките на графикот и тоа за 3-4 пати над графикот. :) До 10 оди, а 36 ќе врне.

Инаку еве како ќе изгледа во сабота:
https://www.windy.com/-Rain-thunder-rain?rain,26.844,142.734,5
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2909
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #689 на: Октомври 10, 2019, 13:27:40 pm »
Мерцедес со чуден издув се појавија во Сузука.

Според официјална изјава од Мерцедес, тоа им било уред за alignment на издувот во однос на средишната оска на болидот.