Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 37792 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #495 на: Септември 08, 2019, 22:42:57 pm »
И пиење шампањ од патика ;D

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #496 на: Септември 09, 2019, 22:05:53 pm »

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 786
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #497 на: Септември 09, 2019, 22:49:07 pm »
Megu jajca :)

kristal bols...

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2862
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #498 на: Септември 10, 2019, 08:41:36 am »
Ништо не видовме од семоќниот макс, пола трка зад перез ја извозе, откако го посра стартот.

Да се надеваме прв сингапур ќе стартова оти инаку масакр ќе направи.

Викаш толку му беа нервите, а?  ;D

Последниве две трки со ред го мава носот, a знаеме 2017-та шо направе.

Во еден момент од трката прикажаа податоци, побрз беше Леклерк во свиоци.

Во живо ја гледав, па немам снимка да проверам, ама кога Хамилтон беше зад него за 1 секунда, брзината беше ваква мислам на апексот:
- Леклерк 236км/ч
- Хамилтон 238км/ч

Потоа го дадоа и ботас кога беше 1.5 секунда зад него:
- Леклерк ~230км/ч
- Ботас ~221км/ч

Реално Ботас беше попара, никакви напори не покажа, а Хамилтон беше побрз барем на стартот, да го поминеше после боксот леклерк можи и ќе победеше.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9569
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #499 на: Септември 10, 2019, 09:28:53 am »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #500 на: Септември 11, 2019, 09:25:16 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #501 на: Септември 11, 2019, 15:05:14 pm »


Многу малце некако се коментира фактот што Леклер се направи на тошо при квалификации и наместо да иде напред да му помогне на Ветел како што тој направи претходно овој се правдаше. Многу ама многу сумљлив типац е Леклер, "наивен" ама не баш.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #502 на: Септември 11, 2019, 16:48:00 pm »
;D ;D hahahah
Genijalno napraveno! Super ferari bros  ;D
Sekoja cest

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2862
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #503 на: Септември 12, 2019, 07:39:11 am »
Aко сакаш шампион да бидиш мора малку на тошо да се правиш, оти во ферари се знај како е,
го зедоа малиов на ветел вода да му носи, ама малиов итар да ти бил.

А поредокот во Q3 беше, Ветел, Рикиардо, Хулкенберг па Леклерк, Свети Фетел некако многу му залета напред во првиот круг.


Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6283
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #504 на: Септември 12, 2019, 10:42:22 am »

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4324
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #505 на: Септември 12, 2019, 22:03:47 pm »
Со новите 18" тркала

Бандавче, спуштена е таман, уште ремапче  :D Огромно подобрување во изглед споредено со денешните болиди !

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #506 на: Септември 13, 2019, 01:25:04 am »
Па незнам кој на кој ќе му носи вода, Фетел и да имаше пол позиција, ќе ја изгубеше секак. (Ќе се извртеше или ќе се чукнеше и + ќе јаде 10сек. казна)
 Вака Леклер бар знае да ја претвори во победа.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #507 на: Септември 13, 2019, 11:36:52 am »
Поучно видео


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36952
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #508 на: Септември 13, 2019, 11:37:46 am »
Со новите 18" тркала

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Бандавче, спуштена е таман, уште ремапче  :D Огромно подобрување во изглед споредено со денешните болиди !
ремап ако стаат ни до пола трка нема да им крепи ТЦЕ-то... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45801
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #509 на: Септември 13, 2019, 11:47:51 am »
Круцијалниот дел е екстремното намалување на нечистиот воздух, и можноста повеќе да се лепат болидите еден до друг. Ама сето ова не е за следна сезона, туку за после таа.

« Последно менување: Септември 13, 2019, 12:06:23 pm Deni »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.