Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 16663 пати)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7131
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #390 на: Август 12, 2019, 22:27:02 pm »
Aлбон е дечкото што треба да се следи во следните неколку трки.

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 218
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #391 на: Август 12, 2019, 22:30:29 pm »
Окон е дечкото што треба да се следи.

Среде сезона доаѓа на местото на Гасли, а и претходно имам слушано пофалби за него.
Албон доаѓа на местото на Гасли.

https://www.theguardian.com/sport/2019/aug/12/red-bull-promote-alexander-albon-to-replace-pierre-gasly-for-rest-of-f1-season

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7131
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #392 на: Август 12, 2019, 22:31:43 pm »
Лапсус, корегирано.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2301
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #393 на: Август 12, 2019, 22:44:31 pm »
Недостасува некој Јапонски возач во последно време.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2508
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #394 на: Август 14, 2019, 10:03:10 am »
Па мислам дека не беа баш нула шансите за ред бул. Само со друга стратегија, точно одиграна имаше шанси Макс. Ама ајде бидна веќе.
Хамилтон цела трка беше побрз и го напаѓаше Верстапен. Фактот што Верстапен првите 20 круга не успеа да се одлепи од Хамилтон (чинам 2 секунди беше само разликата) кажува дека Ред Бул изиграа паметно. Да сменеа гуми одма после Хамилтон под знак прашање ќе беше дали Верстапен ќе излезеше прв еве и да речеме дека ќе беше прв ондак шансите дека ќе успееше да го задржи првото место беа скоро никакви. Не е работава кој е подобар возач едноставно мерцедесот беше подобар на хунгароринг. Затоа ред бул барем си лапнаа екстра бодче на крај.

Точно, вчера ја изгледав трката, ниту хамилтон ниту макс ми се омилени, ама барем победи правиот човек. Хамилтон ти е машина, кога има малку повеќе брзина, нема не можам кај него, секогаш наоѓа некаков начин, и да тераа до крај двата со тврди очекував да го престигни макс.

Истото не можи да се кажи за Ботас, Рикиардо не можеше да го помини, со 2 секунди побрз болид, тоа е таа разлика што го прави човекот шампион или не.