Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 51394 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3586
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #855 на: Декември 02, 2019, 14:08:02 pm »
Ниту еден коментар за абу даби.
Тапа патека, тапа трка.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1141
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #856 на: Декември 02, 2019, 14:15:33 pm »
Најдосадна трка беше.
Ферари заебаа уште на квалификации. Хамилтон доминатен ништо ново. Ферари ниту со нови меки гуми не успеа да го стигне Верстапен, да имаше уште некој круг Ботас 3 ќе завршеше од последен.
Се надевам в година ќе има поинтересни трки.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4971
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #857 на: Декември 02, 2019, 14:51:57 pm »
Како тапа, на почеток Сајнц со Рикардо па после Хулкенберг, па пак двајцата при крај и ина крај Перез и Строл.

Имаше еден убав коментар уствари

Цитат
I wish we could have seen this in the broadcast as well. Awful directors
Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3586
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #858 на: Декември 03, 2019, 07:26:42 am »
Ех, 5-6 престигнувања во цела трка, ништо од тоа во живо. Каде е од Рикиардо на Хулкенберг престигнувањето.

Реално попара трката, а замисли дрс-от да не се поправеше воопшто, Ветел и Ботас зад Хулкенберг ќе возеа сеуште.  :-X

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9996
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #859 на: Декември 03, 2019, 08:57:16 am »
кога ќе сфатиш дека 3,5 месеци не можеш да правиш глупости


Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7264
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #860 на: Декември 03, 2019, 12:20:59 pm »

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4971
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #861 на: Декември 12, 2019, 07:22:29 am »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9996
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #862 на: Јануари 10, 2020, 12:50:27 pm »

What Does An F1 Strategist Do?