Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 50709 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10132
 • Архитект
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #840 на: Ноември 17, 2019, 23:12:56 pm »
На секои 15 - 20 круга да се пушта сејфти кар да врти.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38809
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #841 на: Ноември 17, 2019, 23:30:30 pm »
@alfaromeoracing
 record their best result yet, with fourth and fifth 💪

Бољи од Ферари, by any means.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7545
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #842 на: Ноември 18, 2019, 00:08:49 am »BTW, ja bi go proveril motorot na Honda. Kako primase na nagorniana tuku taka???

V-tec kick in yo bro

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31734
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #843 на: Ноември 18, 2019, 00:12:02 am »BTW, ja bi go proveril motorot na Honda. Kako primase na nagorniana tuku taka???

V-tec kick in yo bro

Моторот праел: Хоооооооооо---ндааааааааааа!!!!!

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3575
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #844 на: Ноември 18, 2019, 07:08:49 am »
Гасли подобро се квалификува во Торо Росо, и подобри резултати вади него во Ред Бул ко беше.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38809
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #845 на: Ноември 18, 2019, 08:23:04 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7262
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #846 на: Ноември 19, 2019, 18:19:24 pm »
Гасли подобро се квалификува во Торо Росо, и подобри резултати вади него во Ред Бул ко беше.

Гасли е формула рено и gp2 шампион, а во формула 1 има неколку фастест лапови.

Има потенцијал во него.

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9994
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #847 на: Ноември 19, 2019, 18:42:21 pm »
Секако дека има потенцијал, како и секој Ф1 возач, само што не го искористи.
Имаше шанса.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1221
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #848 на: Ноември 20, 2019, 00:38:54 am »
Vo top 6 moze da se plasira nekoj samo dokolku se otkaze nekoj od Merc/Ferari/Redbul.
Toa e golemata maana na F1.

Aj sega duri e i interesno mozni se sekakvi pretumbaci vo top 6.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3575
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #849 на: Ноември 20, 2019, 08:11:14 am »
Ред булот на Гасли воопшто не му одговараше, од Македонија се гледа дека е правен за, и околу, Верштапен.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #850 на: Ноември 21, 2019, 02:54:20 am »
Реално имаше среќа. Трката не ја завршија Ботас, Монаќанецот и Ветел, Албон краш со Хамилтон, и ко ќе му удриш математика седмо место...

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3575
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #851 на: Ноември 21, 2019, 07:25:10 am »
Среќата башка за оваа трка, ама удри му математика во Ред Бул кога беше, ни 6-то не можеше да извади, а со торо росо најдобар од сите останати.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3575
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #852 на: Ноември 22, 2019, 08:00:17 am »
Не знам дали го гледате Џолјон, ама овие анализите негови не можат да бидат на место повеќе од колку што се. Секој збор прав.Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4960
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #853 на: Ноември 23, 2019, 19:33:10 pm »
 ::)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48145
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #854 на: Декември 02, 2019, 13:30:31 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.