Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 51398 пати)

Присутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2538
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #825 на: Ноември 17, 2019, 20:06:50 pm »
ДРА-МА! Поголеми идиоти од Ферари неможе. Треба бркање од прв до последен таму.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 89
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #826 на: Ноември 17, 2019, 20:07:12 pm »
Во кој театар глумат Ферари? Ѓуптинот заслужува казна.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4971
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #827 на: Ноември 17, 2019, 20:07:39 pm »
Може ќе му лупнат казна, да почекаме.

Присутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2538
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #828 на: Ноември 17, 2019, 20:09:40 pm »
Убаво им рекол Еклстоун. Кловнови.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Присутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3291
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #829 на: Ноември 17, 2019, 20:34:38 pm »
@Cuore Sportivo
@Simo - Carrier159

Што кажете другови?


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4971
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #830 на: Ноември 17, 2019, 20:35:45 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38833
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #831 на: Ноември 17, 2019, 20:53:55 pm »
@Cuore Sportivo
@Simo - Carrier159

Што кажете другови?


Ferrari i koga gubi znae interesna trka da napraat ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4971
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #832 на: Ноември 17, 2019, 20:57:09 pm »
Sainz официјално трето место, хамилтон 5 секунди казна.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1141
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #833 на: Ноември 17, 2019, 20:57:10 pm »
Хамилтон казнет 5 секунди.Саинз трет, штета не го имаше на подиум.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1227
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #834 на: Ноември 17, 2019, 21:42:44 pm »
Ova bi trebalo da bidat najdobrite vozaci u svet.
Koja greska i od dvajcata. Glupost nevidena.

Vetel trgna malce vo levo i bese mnogu pobrz, a Lekler ne mrna ni milimetar da izbegne dopir.
A sve my bese vo vidno pole.
Inaetenje od dvajcata upm.

Ja bi gi iskluci i dvajcata. Ama verovatno ima samo eden reserven vozac?

Koja rabota im zavrsija na Redbul, nigde od ikade Verstapen tret u sampionat.

BTW, ja bi go proveril motorot na Honda. Kako primase na nagorniana tuku taka???

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9476
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #835 на: Ноември 17, 2019, 22:02:26 pm »
А зошто кретенот Фетел му влезе на Леклер и свесно предизвика контакт?
Несомнено беше дека Леклер ќе го прелета на следната DRS зона, можеби требаше да почека ама тоа е, во трките треба да ја искористиш секоја прилика. Да беше нешто како Хамилтон и Албон ќе разберев, ама на правец да направиш ваква глупост..

Инаку 6 возачи се под истрага за употреба на DRS под жолто знаме, меѓу нив е и Саинз.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1227
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #836 на: Ноември 17, 2019, 22:15:52 pm »
Raikonen 3to mesto :)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7264
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #837 на: Ноември 17, 2019, 22:20:24 pm »
Хамилтон ја прифаќа вината и смета дека Саинц во иднина ќе има уште прилики за подиум.

Присутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3291
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #838 на: Ноември 17, 2019, 22:23:07 pm »
Време е Ферари да стави пауза на мизеријава наречена натпреварување и да почека до 2021-2022, а до тогаш да си гледаме како црњо руши рекорди,а крашстапен како плаче и понатаму.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38833
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #839 на: Ноември 17, 2019, 22:28:44 pm »
Ја го открив концептот што треба Ф1 да го воведе. Да ги тера до предпоследен круг позади сејфти кар, и последните 2 круга да се убијат од тркање ко мужи.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.