Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 46626 пати)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1067
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #765 на: Ноември 01, 2019, 21:51:47 pm »
Ferari momentalno dominiraat vo P2 Austin.
E, ako i ovde ja utnat strategijata...


oppps Hamilton svrte najbrzo dur pisuvav.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7224
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #766 на: Ноември 03, 2019, 11:31:38 am »
И музика нека пуштат од звучници монтирани на хауба. Да биде поинтересно.

абе  многу конзарвативни сте значи, секоја промена не ви чини, само мрчите

светот се менува - deal with it

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #767 на: Ноември 03, 2019, 11:48:13 am »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #768 на: Ноември 03, 2019, 11:52:12 am »
И музика нека пуштат од звучници монтирани на хауба. Да биде поинтересно.

абе  многу конзарвативни сте значи, секоја промена не ви чини, само мрчите

светот се менува - deal with it

Немам проблеми со промените во светот. Имам проблеми промени во погрешен правец. LED на тркала не се промени во вистинска насока на унапредување на F1 спортот.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3377
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #769 на: Ноември 03, 2019, 13:13:20 pm »
И музика нека пуштат од звучници монтирани на хауба. Да биде поинтересно.

абе  многу конзарвативни сте значи, секоја промена не ви чини, само мрчите

светот се менува - deal with it

Немам проблеми со промените во светот.

Имам проблеми со промените на светот во погрешна насока!

"Welcome to the brave new world!"

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1125
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #770 на: Ноември 03, 2019, 13:17:18 pm »
Интересно ќе биди денес на старот, ако не  ги исчука Вератапен.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #771 на: Ноември 03, 2019, 20:33:42 pm »
Ја прееба спиралата...

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2513
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #772 на: Ноември 03, 2019, 20:35:52 pm »
Пукна задно рамо кај Ферарито, како предно горно рамо на 147ца што одкажува :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1125
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #773 на: Ноември 03, 2019, 20:41:19 pm »
Ама уште од старт проблеми, многу лесно изгуби позиција.Многу се спори денес, Леклерк како заостанат болид го поминуваат.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4530
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #774 на: Ноември 03, 2019, 20:44:17 pm »
Кој беше најбрзиот мотор ? Ферари точаци спрема првите 3јца

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2513
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #775 на: Ноември 03, 2019, 20:46:56 pm »
Па сега за сега од 4 производители на мотори, 3то место се. Така да не се најлоши.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #776 на: Ноември 03, 2019, 21:11:52 pm »
Рено за кур не ги бива..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #777 на: Ноември 03, 2019, 21:16:42 pm »
Батали рено, види ферари и алфа колку не ги бива, никому не му чуе за рено ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1125
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #778 на: Ноември 03, 2019, 21:26:07 pm »
 
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4530
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #779 на: Ноември 03, 2019, 21:33:30 pm »
Рено допрва ќе се вратат горе. Алфа аут од в година.