Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 42933 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #720 на: Октомври 13, 2019, 23:54:31 pm »
1999,2000,2001,2002,2003,2004...

Напрај една ексел табела, те бива за тоа...


Друже не ме бива мене за ексел и компјутери. Ти ако викаш дека се шест така нека биде.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3870
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #721 на: Октомври 14, 2019, 00:07:17 am »
1999,2000,2001,2002,2003,2004...

Напрај една ексел табела, те бива за тоа...
1999 ?!

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Formula 1 - Season 2019
« Одговори #722 на: Октомври 14, 2019, 00:49:47 am »
1999 Хакинен зема возачка титула

Ферари земаа конструкторска.

Мерцедес имаат 6 последователни двојни титули.

Никој го нема тоа постигнато во Ф1. Дури ни Ферари во своите најдобри години со Шумахер.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46953
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #723 на: Октомври 14, 2019, 08:50:14 am »
 ;D ;D ;D ;D ;D


               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46953
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #724 на: Октомври 16, 2019, 12:39:39 pm »
Будала работа.

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #725 на: Октомври 18, 2019, 19:34:27 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3870
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #726 на: Октомври 18, 2019, 20:27:19 pm »
Го видов Џизс ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #727 на: Октомври 23, 2019, 13:48:51 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4589
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #728 на: Октомври 24, 2019, 15:43:52 pm »

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2302
« Последно менување: Октомври 24, 2019, 21:25:38 pm brm brm »

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #730 на: Октомври 27, 2019, 22:33:11 pm »
Цел Ф1 викенд се протна сосема незабелажано на форумов.

WTF?

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3560
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #731 на: Октомври 27, 2019, 22:34:27 pm »
Цела сезона беше таква.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #732 на: Октомври 27, 2019, 22:36:44 pm »
Ко хамилтон што им се протна на прво место во тркава... незабележано, али им се протна.
Само ферари може да го направи интересно губењето на прво место.. Свака им част...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #733 на: Октомври 27, 2019, 22:41:07 pm »
Не ми е јасно како Леклерк успеа да намли 15 секунди, а фетел 2 не успеа...
За џабе ги бодреа по радио.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3250
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #734 на: Октомври 27, 2019, 22:42:27 pm »
Коментар на место, каква "стратегија" Ферари...
Страшно, па ја да бев ке изиграв попаметно.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk