Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 37342 пати)

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2855
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #315 на: Јули 15, 2019, 08:21:43 am »
Гасли го поминува Ветел на почетокот, и наредниот круг го викаат во боксот, а на медиум гуми и прв влегува. Логика, го штитат макс пошто сите 4-ца тука беа.
Макс и леклерк се збуцаа, и клошаров надвор од патеката си ја враќа позицијата. Никој ништо не гледа.
Макс го престигува Ветел и излегува со 4тркала надвор од патека за момент. И тука ќори, ама по 5 секунди. КАРМА!

Леклерк си ја доби назад позицијата што си ја заслуже. Мерцедес на Хамилтон му ја дадоа победата, со малку среќа ама тоа беше и целта.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3236
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #316 на: Јули 15, 2019, 08:40:23 am »
И Mercedes и Ferrari си ги сје*а вторите возачи само првиве се кладеа на вистинскиот коњ.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1048
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #317 на: Јули 15, 2019, 11:11:40 am »
Се чека Леклерк да го помине ветел во генерален пласман по глупостите што ги прави, па да добие третман ко шо заслужува спрема покажаното.Се на се интересно за гледање, барем последните две трки.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1048
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #318 на: Јули 15, 2019, 11:13:21 am »
Како и да е, не очекуваат интересни сезони во иднина, се додека ЛеКлерк и Верстапен се во различен тим, со нив двајца нема да биде досадно.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2105
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #319 на: Јули 16, 2019, 11:24:09 am »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #320 на: Јули 20, 2019, 22:40:28 pm »
На место, од збор до збор. "fuck off" употребено со исклучителна прецизност за да се долови состојбата во F1Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3867
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #321 на: Јули 21, 2019, 00:14:58 am »
Си има у ист термин само у различни викенди мнооогу поинтересни трки, само со 2 тркала помалце.


Скопје круг со коли од 1.000 еур. е поинтересно од F1.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9564
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #322 на: Јули 24, 2019, 19:39:28 pm »

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 692
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #323 на: Јули 27, 2019, 16:34:22 pm »
ферари ферари какви малери...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36930
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #324 на: Јули 27, 2019, 16:45:09 pm »
Ѕвер!


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2105
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #325 на: Јули 27, 2019, 19:51:57 pm »
Ферари треба да го пратат Ветел во Алфа а Кими да се врати назад.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4324
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #326 на: Јули 27, 2019, 23:06:29 pm »
А најпрво, треба да стават мечка под поклопецот. Можи и шасијата да ја земат од нив или од ред бул.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 692
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #327 на: Јули 28, 2019, 13:54:05 pm »
Има дожд моментално на патеката, ако не се исуши до послем ке биде интересно за гледање

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17616
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #328 на: Јули 28, 2019, 16:14:10 pm »
Циркуси тркава, најјаки беа механичариве на Мерцедес онака ретро облечени еден софт друг грабнал интермедиа, конфузно трчаат ко Чарли Чаплин у најбољи дани...

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3236
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #329 на: Јули 28, 2019, 17:10:30 pm »
Се спремав да го пофалам Ботас, ... јбг.