Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 44611 пати)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7187
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #30 на: Март 13, 2019, 10:52:48 am »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #31 на: Март 13, 2019, 11:10:55 am »
Екстра поен за фастест лап:

https://www.topgear.com/car-news/formula-one/f1-awards-points-fastest-lap-whats-your-take
Но само ако си во бодови.
Искрено, мислам дека ќе биде позитивно, на крај последните неколку кругови ќе има „брзи кругови“, пошто се лесни и сите ќе сакаат да ќарат бодче +


Едит: Фришко:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2294
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #32 на: Март 14, 2019, 12:59:16 pm »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4626
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #33 на: Март 14, 2019, 15:32:01 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #34 на: Март 15, 2019, 03:37:59 am »


Not to bed..

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #35 на: Март 15, 2019, 07:27:05 am »

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2294
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #36 на: Март 15, 2019, 10:12:40 am »
Ферари беа најбрзи на зимските тестови зошто ги загреаваа гумите до работната температура на ниски надворешни температури.

Во Мелбурн на висока надворешна ги прегреваат и се пак позади Мерцедес.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #37 на: Март 15, 2019, 10:30:23 am »
Ќе се покаже тоа во трка.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4626
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #38 на: Март 16, 2019, 07:55:45 am »
Ферари дааалеку позади мерцедес. Моментално Ботас растура.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #39 на: Март 16, 2019, 08:02:33 am »
Катастрофа, ваква доминација немам видено уште од времето на Шумахер...

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2314
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #40 на: Март 16, 2019, 09:48:12 am »
1.Хамилтон
2.Ботас
Па 2 прста празно место
3. сите други надоле...

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7187
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #41 на: Март 16, 2019, 19:31:33 pm »
Tек сега дознавам дека Кубица пак вози ф1.

Епа ај, нека му е со среќа.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1013
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #42 на: Март 16, 2019, 22:25:45 pm »
Za ocekuvanje bese deka vo eden krug Merc e seuste pobrz (mada ovoa e previse). Da pocekame kako ke se odviva trkata.
Ferari ima najmiren najizbalansiran bolid. Ima prostor na mnogu napredok.

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3666
 • Боинг 747
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #43 на: Март 16, 2019, 23:12:35 pm »
Анализа на квалификациите за ГН на Австралија и предвидувања пред првата трка оваа сезона


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #44 на: Март 17, 2019, 07:56:00 am »
Ќе се борат годинава Ботас и Хамилтон за титула. Ветел пичка невидена...