Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 46389 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #210 на: Мај 26, 2019, 21:43:22 pm »
Ќути, се потсмири сезонава. Инаку за неговата агресивност есеи се пишуваа.. :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #211 на: Мај 26, 2019, 21:59:42 pm »
Му даде зорт на циганот. Да имаше можност да го помине, лесно ќе направеше 5 секунди предност, али у Монако то није лако.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #212 на: Мај 27, 2019, 08:51:29 am »
У Монако то није лако ...


Нови хит гранд продукције ;D


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3360
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #214 на: Мај 30, 2019, 14:38:59 pm »
Ако не помогнат временските услови, ќе биде уште едно мачење од 2 саата

Aрно ја пропуштив во живо, па ја изгледав за 1 сат, втората половина ја забрзав х8, ги догледав последните кругови слуајно да не се излези нешто. (не излезе)

Мерцедес конструкторската титула ја земаат уште на распустот, возачката малку покасно, Хамилтон.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4528
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #215 на: Јуни 08, 2019, 22:24:22 pm »
Се бара @zlatkoa да кажи нешто за Фетел  :) Не сум за Фетел, ама ете му доказ дека е до болидот тоа што Ферари и Фетел губат.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #216 на: Јуни 08, 2019, 23:18:44 pm »
Се бара @zlatkoa да кажи нешто за Фетел  :) Не сум за Фетел, ама ете му доказ дека е до болидот тоа што Ферари и Фетел губат.
Добро извозе Фетел немам забелешка. Да ја видиме трката утре пред да лепиме придавки.

Очекувам добра трка.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #217 на: Јуни 08, 2019, 23:33:06 pm »
Да не се залетуваме пред време, на Ферари "им оди" во Монтреал. И лани имаа пол позиции.
Така да ич не ме чуди овој викенд.

Отсутен Darko_sk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 94
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #218 на: Јуни 09, 2019, 15:35:41 pm »
Честитки за Ферари, неприкосновени Drag Race светски шампиони за 2019! 0.3+ секунди се побрзи од Мерц на правците.

Е сеа кога ќе дојде време за трка, долги стинтови, кривини, стратегии.....тоа е.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4237
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #219 на: Јуни 09, 2019, 21:20:29 pm »
Бумбар се плесна во визирот на Фетел ;D

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 250
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #220 на: Јуни 09, 2019, 21:50:44 pm »
Требаше да му ја дадат на Фетел/Ферари, да разбијат монотоност малку. Ебати сезоната.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7218
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #221 на: Јуни 09, 2019, 22:01:37 pm »
Ги фатив последните 2 круга на трката. Што се деси? Зашто е Хамилтон прв, кога Фетел заврши прв?

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4237
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #222 на: Јуни 09, 2019, 22:01:45 pm »
Да дадат на некого што знае да вози...

Мерак ќе ми беше Леклер да поминеше со 4,9 секунди зад Фетел.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #223 на: Јуни 09, 2019, 22:05:19 pm »
Ха ха ха, 5 секунди. Хамилтон во Монте Карло направи бетер грешка. Ебати и Фиа и све да ти ебам..

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3567
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #224 на: Јуни 09, 2019, 22:12:16 pm »
Тачно Куоре, му затвори пат на Ферстапен ама без казна, тоа било само"тркачки инцидент".