Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 45253 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2308
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #195 на: Мај 17, 2019, 21:48:27 pm »
Треба да е ТОП 100  :D

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17444
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #196 на: Мај 21, 2019, 03:48:22 am »

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2317
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #197 на: Мај 21, 2019, 04:06:27 am »
За малку ме спревари. Дојдов да го постирам истото. :-\
Ники стана легенда :(
Еден од најпосветените луѓе во ф1. До крај беше присутен на сите трки

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38348
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #198 на: Мај 21, 2019, 07:15:24 am »
Ники Лауда стана легенда уште во 1975. Едно од најмаркатните имиња во Ф1, во последниов половина век. Веројатно поради него и почнав во 80-тите години да сакам и гледам Формула.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38348
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #199 на: Мај 21, 2019, 21:40:49 pm »Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #200 на: Мај 25, 2019, 15:21:56 pm »
Кој аматери човече. Биното изгубен случај..

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38348
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #201 на: Мај 25, 2019, 15:31:01 pm »
Кој аматери човече. Биното изгубен случај..
На FP3 LeClerc ги сотре чоече... Ама аматериве му ја е*аа трката уште пред да почне.
Гаси Ф1, доста им е на Ферари, нека им е честито нова титула на Мерцедес.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 679
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #202 на: Мај 25, 2019, 15:31:52 pm »
Штета за возачите, посебно Леклерк, Одличен болид, аматерски тим

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9826
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #203 на: Мај 26, 2019, 12:37:19 pm »
Ако не помогнат временските услови, ќе биде уште едно мачење од 2 саата


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38348
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #204 на: Мај 26, 2019, 13:59:49 pm »
300
Niki


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38348
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #205 на: Мај 26, 2019, 15:06:04 pm »
"Light rain in 15 minutes" му порачаа на Ботас :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2938
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #206 на: Мај 26, 2019, 15:25:40 pm »
Leclerk е момакот што треба да го добие целото внимание во Ферари. Престигнува пациенти во Монако како да вози на нормална full size патека.
Се надевам дека после тркава Биното ќе сфати дека тимот треба да застане зад малиот. Ф1 немала вака надежен талент после Хамилтон пред 10 години.

Фетел не го вбројувам во талент. Неговите титули се плод на Адриан Њуи и екипата зад него.

Да заврши трката ќе пишам за Фетел нешто, што веќе го знаете. Ако не ви е по ќеиф, зелено џамче од пиво земете и...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17639
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #207 на: Мај 26, 2019, 15:41:13 pm »
Мене ми остави впечаток дека Леклерк се посра на патекава...

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2317
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #208 на: Мај 26, 2019, 16:23:25 pm »
"Штета што неможеше да се издолжи колку што е долг низ целата патека" комемтаторите, за Леклер кога излезе од трка😑😳

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7197
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #209 на: Мај 26, 2019, 20:46:38 pm »
По мое, Макс Ферштапен е моментално најагресивниот возач. Ако воопшто некој може да им ги помати сметките на Мерцедес, тоа ќе биде тој.