Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 46387 пати)

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3375
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #165 на: Мај 09, 2019, 09:49:24 am »
Десктопот од подрум ако ти ја вози графикава - свакачас на инвестицијата.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #166 на: Мај 11, 2019, 16:28:19 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #167 на: Мај 11, 2019, 16:41:58 pm »
Катастрофа..

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9843
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #168 на: Мај 11, 2019, 16:46:25 pm »
За Ботас ќе навиваме, јеби га.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7519
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #169 на: Мај 12, 2019, 15:20:24 pm »
Леклерк пред стартот по уши е маван да не оди пред Фетел, судејќи по стартот.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #170 на: Мај 12, 2019, 16:51:10 pm »
Фетел е најслабиот возач што Ферари го имале во последните 30-40 години.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4528
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #171 на: Мај 12, 2019, 16:53:17 pm »
Можи да дополниш и дека Ферари го има наслабиот болид во последните 30-40 години во однос на Мерцедес. Не е до Фетел пријателе, нека победи Клеклерк ете.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #172 на: Мај 12, 2019, 16:58:03 pm »
Леклерк вози две класи над Фетел. Ферари треба да донесат декрет до крајот на сезоната да работат во логистика за Леклерк. Малиот е од шампионски материјал, треба да му го отворат патот да испорача резултат.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #173 на: Мај 12, 2019, 16:58:17 pm »
Фетел е најслабиот возач што Ферари го имале во последните 30-40 години.
Не слушнав убаво, што сакаше да кажеш? (и успут, шпенадла да не имаш?) :)


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #174 на: Мај 12, 2019, 17:00:05 pm »
Очигледно е дека помеѓу Хамилтон и Ботас има конфликт. Во очи не се гледаат двајцата. Наапани се ептен.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31469
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #175 на: Мај 12, 2019, 17:20:37 pm »
Вие поарни да не сте?

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #176 на: Мај 13, 2019, 00:08:22 am »
По се изгледа, и ред бул имаат побрз болид од ферари..
Очајни се. Ама не е се до болидот... И цел тим не чини

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4717
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #177 на: Мај 13, 2019, 07:09:54 am »
Овде уствари се гледа најдобро колку Мерцедесите се неприкосновени во свиоците. Страшно! Во еден свиок му бега пола секунда како од шала па на правците нешто ќе се компензира и така цело време. А вие понатаму продолжете со муабет дали ветел чинел или не  :)


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #178 на: Мај 13, 2019, 07:17:03 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #179 на: Мај 13, 2019, 14:34:20 pm »
Не требаше Аривaбене да го мењаат, Биното е изгубен случај ...

Не е способен ни возачиве да ги менаџира ...