Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 46383 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4528
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #150 на: Април 27, 2019, 16:16:45 pm »
Што мајка  барат да организират вакви глупи трки во град..

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3360
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #151 на: Април 27, 2019, 17:01:02 pm »
За да се маваат најслабите по ѕидовите, па сејфти кар, па гуми менување, па кој стигнал кој не, се заебал и така интересна трката ќе испадни.

Ете утре леклерк влезе во Q3 и со скината гума ќе треба да стартува. На наредниот ќе треба да ја смени.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #152 на: Април 27, 2019, 18:37:36 pm »
Убедливо најглупата патека во формула1. И лани умрев од досада на таа трка. И оваа година ќе биде исто.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Formula 1 - Season 2019
« Одговори #153 на: Април 28, 2019, 15:36:28 pm »
Ферари треба да го форсираат Леклер како примарен пилот, Фетел треба да е секундарен.

Леклер е најдоброто нешто што му се случило на Ферари во последните 10 години ама шупаците незнаат да го искористат тоа.

Треба и курс по стратегија да земат кај Мерцедес, очајни се...


А, да....


Фетел е најслабиот возач што Ферари го имале во последните 30-40 години.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7519
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #154 на: Април 28, 2019, 15:49:29 pm »
Зош Леклерк уште се трка?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #155 на: Април 28, 2019, 15:50:18 pm »

Фетел е најслабиот возач што Ферари го имале во последните 30-40 години.
Во насловот на темава стави го цитатов да не се мачиш секоја трка да го копираш.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #156 на: Април 28, 2019, 15:59:20 pm »
Хамилтон е наапан малку што не заврши пред Ботас.

Не му праи муабет у тоа собата вода кај што пијат и со пешкири што се тријат по главите.


Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2326
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #157 на: Април 28, 2019, 16:13:00 pm »
Катастрофа, ваква доминација немам видено уште од времето на Шумахер...


Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3375
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #158 на: Април 28, 2019, 16:15:11 pm »
Браос за Мерцедес. Уште една титула ќе однесат. Ferari ако не нарави радикални измени нема никакви шанси да се бори за титула. Ќе останат да го блокираат Верстапен до крај на сезона, ако воопшто и тоа им успее. Ако RedBull напредне, а веројатноста е да научат како да го хендлаат новиот мотор е доста голема, ќе ги лапнат и тие поени што Ферри си ги чува во „туршија“, пошто луди Макс сака да се трка а не да се вози.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #159 на: Април 28, 2019, 16:36:04 pm »
Iñaki Rueda
Овај изглеа има јаки врски во Ањели фамилијата. Инаку, никој не би го чувал толку долго на место „рејс стратеџист“ во ферари..Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4528
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #160 на: Април 28, 2019, 20:48:16 pm »
Ќе го прелета како ЧАПЈА ТРГНАТА НА СЕВЕР   :-X :-X Поглуп од овај дебелиот, немам слушнато.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2955
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #161 на: Април 28, 2019, 20:59:16 pm »
Ќе го прелета како ЧАПЈА ТРГНАТА НА СЕВЕР   :-X :-X Поглуп од овај дебелиот, немам слушнато.
Леле и јас го приметив, ама бев лапнат две-три ракии и се ми беше рамно.

Табакот е добар дечко само што знае да одлепи некогаш некоја зелена.

Отсутен Darko_sk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 94
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #162 на: Април 28, 2019, 21:19:32 pm »
не ми е јасно како Леклер после првото менување во бокс, со софт гуми беше тотално неконкурентен од тие пред него, а очекувањата беа 1.5. сек да е побрз со тие гумите од другиве кои имаа 20 круга стари медиуми гуми?!? на почетокот со медиум гуми си газеше поштено.

зарем со падот на темпертурата на асфалтот толку беа ненкурентни софт гумите или нешто до сетирањето на болидот има улога што беше "тапа" со софт гумите.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4717
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #163 на: Април 29, 2019, 08:28:15 am »
Досадна трка све на све.

И да, мислам дека температурата одигра улога и со софт гуми сите беа тапа и немаше перформански како што се очекуваше, а леклерк мораше да стави такви поради правилата. Според мене требаа да форсираат два пати влагање зошто Леклерк возеше многу многу добро имаше одличен болид и сето тоа губење време два пати во бокс ќе се компензираше со добри времиња. Вака, се чуваа цело време.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #164 на: Мај 09, 2019, 09:18:12 am »
Многу јако направено, конечно причина да вадам десктопот од подрум
Евентуално да го реновирам подрумот  ::)