Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 39515 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2136
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #15 на: Февруари 15, 2019, 12:18:26 pm »
LOL

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #16 на: Февруари 15, 2019, 21:23:50 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.


Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2252
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #18 на: Февруари 16, 2019, 14:46:16 pm »
И патиките!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17625
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #19 на: Февруари 18, 2019, 18:08:32 pm »
И ќе даваат пренос на некоја ТВ или како и години наназад 2 дена пред почеток ќе објави некој или уште полошо ќе ја пропуштат Австралија.

Тв 24 ќе пренесува, баш сега имаше најава..

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 704
 • Virus-Alfa
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #20 на: Февруари 20, 2019, 17:26:54 pm »
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15976
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #21 на: Февруари 22, 2019, 12:03:22 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #22 на: Февруари 24, 2019, 12:30:35 pm »
https://www.formula1.com/en/latest/article.the-winners-and-losers-of-f1s-first-pre-season-test.12114NyKbJEWOy8PjJfDjj.html

Искрено, едвај чекам да почне сезонава.
Forza Alfa Romeo!
Forza Ferrari!


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2645
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #23 на: Февруари 24, 2019, 23:25:00 pm »
Ovaa god ocekuvam golem napredok kaj alfa

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #24 на: Февруари 24, 2019, 23:39:48 pm »
Би требало да бидат „бест оф д рест“ :) Да не кажам, барем четврти ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 824
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #25 на: Февруари 24, 2019, 23:41:57 pm »
Ferarito izgleda jako izbalansirano, mnogu mali korekcii na volan.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4361
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #26 на: Февруари 24, 2019, 23:52:53 pm »
Би требало да бидат „бест оф д рест“ :) Да не кажам, барем четврти ;)

Пред Рено ? Да видам, да не вервам.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 699
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #27 на: Февруари 25, 2019, 08:19:38 am »
Дај да направиме еден тип средина сезона - крај сезона состојба, па може и некоја собиранка да се направи да се гледа

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4348
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #28 на: Февруари 25, 2019, 08:35:48 am »
Многу убава анализа


Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 753
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #29 на: Февруари 26, 2019, 13:36:00 pm »
овој десно табак е ?